Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ha gyakrabban futnék kevesebbe...

Ha gyakrabban futnék kevesebbet az jobb vagy rosszabb lenne?

Figyelt kérdés

kb havonta futok 4-5 km-t. Ezt egy alkalommal szoktam, régen fociztam csapatban. De ennyi futás úgy érzem nem elég. Szoktam járni baráti focikra is, kikapcsolódásként, és elég hamar kifáradok. Mellette kondizok, tömegben nőttem de az állóképességem romlott. Ha több alkalommal futnék 1-1 kilómétereket és havonta egyszer egy hosszabbat azzal javíthatnék rajta? Még próbálok tömeget is növelni, de azon már nem sok kiló hiányzik az elért célhoz, fiatal vagyok van még időm. Viszont nem szeretnék belassulni.


Egyébként gondolkozok rajta, hogy a jövőben a focihoz visszatérek. Egy ilyen megye3-as csapatban simán elférnék szerintem, ha lenne erőnlétem. Most viszont olyan rossz hogy csak kinevettetném magam. Technikailag jó vagyok. Régen gyors voltam de mindig elnyomtak testtel voltam 55 kiló... Most vagyok 71 ha tudnám tartani ezt a súlyt, izomzatot és mellette lenne egy jó állóképességem akkor tudnék rendesen focizni.


Továbbá feszültséglevezetésnek is jó a futás alvás előtt jól szokott esni, csak ha mondjuk minden másnap futnék félek akkor elfogynék izomból és olyan lennék mint ezek az etióp futók.



2016. nov. 28. 14:59
 1/2 anonim válasza:

Az állóképesség fejlesztéséhez mindenképpen rendszeres (heti több alkalommal történő) mozgás, (futás, úszás, bringázás, foci, kézi-, kosárlabda, trx) szükséges.

Heti: 2-3 szinten tartás, 4-5-től fejlődsz is.

A futástól nem fogsz 'elfogyni' - esetleg a zsírszövet alakulhat át izmommá.

Fehérjedús táplálkozás (szárnyasok, csirke- ill. pulykamell, -comb, tojás, túró, halak, sajtok, egyéb húsok, bizonyos hüvelyesek) mellett nem lesz izomvesztés.

2016. dec. 15. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"A zsírszövet alakulhat át izommá."

Ehh. Nem...

Semmi köze a kettőnek egymáshoz.

2016. dec. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!