Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Fociban mi a Secondary Striker...

Fociban mi a Secondary Strikerek feladata? Milyen formációban használhatóak és mondhattok példát a jelenkori futballisták közül és a vissza vonultak közül is!

Figyelt kérdés

#poszt #futball #csatár #foci pozíció #másodlagos csatár
2017. jún. 19. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Úgy tudom az árnyékék, hamis 9es, support striker, seconda punta ennek a szinonimái. Ha igen, akkor Messi, Mertens is most, Firmino, Götze, talán Müllert is ide lehet venni, Dele Alli, Dybala, talán Stindl, Grizemann is, ahogy én láttam, Rooney is szokott itt játszani, talán Gabriel Jesús is inkább ilyesmi, mert nem center, most ennyi jutott eszembe.


A feladatuk, hogy támogassák az esetleg előttük játszó csatárt, ha nincs, akkor inkább mélységből indulnak, sokszor zavaró is a védőknek, mert nem tudják, h kilépjenek-e rá vagy sem, általában alacsonyabbak, mozgékonyabbak, nem beíveli szokás rájuk a labdát, mint egy Giroudra, akár Cristiano Ronaldora, hanem a sok, lapos rövidpasszal játszó technikás csapatok szeretik, inkább, ahol ő is kellően kiveszi a részét a csapatjátékból Messi amikor itt játszott, akkor nagyon jó mennyiséget passzolt, akár irányított is. Ilyen csapatok pld. a Napoli, a Liverpool, a Barcelona Suárez előtt, ott az árnyékék a középcsatár. 4-3-3ba az első hármasnál középen, 4-2-3-1be szintén a 3asnál középen, de nem mindenki az, aki ezen a poszton játszik, a szerepkörök ennél komplikáltabbak, sőt Messi hiába játszik jobb szélen, gyakran behúzódik középre és ugyanazt a szerepkört játssza, szóval nem kell automatikusan a felállásból kiindulni. Én amúgy annyira nem is szeretem ezt a bekategorizálást se mert sokszor pontatlan, összetettebb ez ennél és egy játékos több szerepkörben is képes játszani. Ezt figyeltem meg, ami miatt annyira nem tetszik. Pld. a box-to-box-ot is mindig mondják, de egy Vidal, Rakitic, Thiago Alcanatara, Pogba nagyon nem ugyanaz a típusú játékos, kb. annyit írnak le ezzel a kifejezéssel, h nem statikus játékos, sokoldalú, sok mindenbe besegít, ahogy Vidal is képes 10 gólt szerezni egy szezonban, de közbe elsőosztályú a védőmunkája. De teljesen máshogy játszik, mint Pogba, más képességű, típusú, stílusú játékosok. Az ilyen árnyékékek közt is Müller jó példa, akinek van egy jellegzetes játékstílusa, ami elég eltérő mondjuk Messiétől, vagy Dele Alli is egy más világ mindkettőtől. Én jobban szeretem a statisztikák és ahogy nézem a játékuk az alapján kategorizálni a játékosokat, nevezék nélkül, mert ezek se feltétlen akkora szakszavak szerintem a 9es a mezszám miatt volt, és akkor a csatár lett a kilences a mélységből induló csatár meg a hamis kilences. Pld. Cristiano Ronaldo játéka is teljesen más, mint azoké, akik ugyanúgy bal vagy esetleg jobb szélen játszanak, pld. Ribéry, Hazard, Robben, Neymar. Ronaldo játéka szemre és számokra is nekem Son-Heung Min-éhez hasonlított és halottam mástól is hozzá hasonlítani, h mint egy fiatal kori CR. Esetleg Alexis Sánchez még, de már ő is másmilyen, testalkatából is adódóan.


Régi példákat nem tudok mondani, egyrészt nem követem még 10 éve se a focit, másrészt szerintem régen ritkább volt ez egy modernebb poszt, az újfajta felfogás szülte. Régen azt mondták, h a tornyoké a jövő, az olyan magas játékosokat szerették csatárnak alkalmazni mint Vieri, Trezeguet. Talán Messi és Guardiola is volt az egyik forradalmasítója a posztnak. Ennyit tudtam megosztani, nem szakvélemény, de ez a tapasztaltom.

2017. jún. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, amúgy ezt én mind tudtam csak jó volt, hogy valaki összegezte :D Egyébként Del Piero is hátrébb vont csatár volt :D És én Juvés vagyok.
2017. jún. 19. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát, nincs mit, én a Dortmundnak szurkolok :D. Mondjuk nem tudom miért volt olyan fontos az összegzés, de ha jó, akkor jó :D.


Del Piero amúgy nem inkább szélekről jött? én nem tudom mert akkoriba nem sok focit néztem, és amúgy se voltam nagy olasz fan. 10-15 éve még az irányítóknak volt nagy korszaka, Zidane, Totti, Rui Costa... Mondjuk 4-2-3-1be szerintem inkább ők játszottak a csatár mögött. Ahogy most Özil játszik ugyanott, de ő már egy komplexebb irányító, hamis 10esnek szokták mondani :D. Csak mostmár kicsit kikopott ez a csak irányító szerepkör.

2017. jún. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szélen is sokat játszott, de Ő egy tipikus mélységibb csatár, a Juvésok szokták Dybalát hasonlítgatni Ő hozzá. Egyébként Dortmundot szeretem, német bajnokságban általában nekik szurkolok, hogy Ők nyerjék :D Meg mindig egy csomó szimpatikus játékos van ott, bár szoktak csalódást okozni pl. Lewandowski, Hummels meg Mkhitaryan-t is rohadtul csipáztam.
2017. jún. 20. 14:26
 5/5 A kérdező kommentje:
Érdekel ez a pozíciós téma, de nem igazán szoktam találni ilyesmi cikkeket, és gondoltam jó lenne róla pontosabban olvasni.
2017. jún. 20. 14:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!