Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kézilabda vagy nagypályás...

Kézilabda vagy nagypályás kapus műtött térddel?

Figyelt kérdés

Tudom tudom, fura kérdés...

Jó pár éve még kispályán védtem, meg futsalban is adatott lehetőségem, de szétment a térdem (illetve szét volt már menve mert párszor kiugrott, s nem vették észre, hogy szakadt szalag meg miegymás; de mikor profi orvos észrevette pár évvel rá, volt műtét). A műtő orvos (egyik legjobb térdszakember) azt mondta, hogy kispályás mezőnyfocit felejtsem el, kapus az talán, de inkább füves pályán próbáljam, azt jobban bírná a műtött térd (nem kemény talaj, stb).

Most így 2,5 év kihagyás után adatott meg költözés miatt lehetőségem, hogy újra sportoljak, s ez a kettő merült fel:

- nagypályás kapusság azért, mivel anno próbálgattam, és szerettem is, de át kellett szokni kiskapuról, ami persze időbe telik, s telne most is így 20as éveim közepén (de van affinitásom rá)

- kézilabda pedig azért, mivel eleinte focikapuban is úgy védtem mint egy kézikapus (akkor ajánlották sokan már, hogy arra váltsak) amíg meg nem tanultam jól esni/vetődni, tehát ez talán még jobban is menne, DE ez inkább térdgyilkos...


Vélemények, ellenvélemények?


2017. aug. 15. 10:50
 1/1 Labeo válasza:

En voltam foci kapus es most pedig immat 7eve kezilabda kapus vagyok.

Igazavol szerintem az a kerdes, hogy te melyiket szeretned jobban.

Nekem is volt mar 3 serulesem a terdemmel. De ez nem tud engem megaladalyozni abban, hogy tovabbra is nb1es szinten kezilabdazzak. Ha van akaraterod es turelned akkor egy megfelelo rehabilitacio es az azt koveto erositesek utan siman lehet kezikapuskodni rossz terddel is. Jo persze amit egyszer mutottek az mar sosem lesz ugyanolyan mint elotte.


Focikapusok terde sem kulonb, nehogy azt hidd! Egy focimeccsen sokkal tobb az esely arra h testi kontaktba kerulsz egy ellenfelel. Hiszen kezilabdaban nem johetnek be a teriletedre. Nagybatyam 20evig focizott magas szinten es vagy 7 szer mutottek mindket terdet. Eleg egy rossz mozdulat es ugyanugy kiugrik.


Osszegezve, a lenyeg az, hogy TE melyik sportot szeretned csinalni! Es persze ha dontesz, ne akarj egybol vedeni, hiszen lehet nem erzed, de egy mutet utan a testedbek rehabilitaciora es nagyon sok erositesre van szuksege a tovabbi serulesek megelozesenek erdekeben.

2017. szept. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!