Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Úgy érzem, hogy a tanulás...

Úgy érzem, hogy a tanulás közém és a foci közé áll. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az a tervem, hogy kimegyek Németországba, mivel ott jobban keres egy focista, és nem kell mellette dolgozni hogy megéljek, viszont a szüleim szerint "kell egy szakma", és már elegem van a suliból, edzeni sem tudok miatta mert egész nap ott rohadok...

2017. szept. 20. 06:10
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szüleidnek igaza van, tanulj csak. Biztos fiatal vagy még és lázadsz a suli ellen, de később neked lesz csak jobb tőle, hidd el. A focisták hamar nyugdíjba mennek. Utána mégis mit fogsz csinálni, ha nem értesz semmihez? Erre gondoltál már? Mert oké, hogy elfocizgatsz 35 éves korodig, na de utána mi lesz?
2017. szept. 20. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Tanulj, inkább a foci rovására menjen a tanulás. Mert a magyar fociban közepes tehetséggel avagy tehetségtelenséggel is megyei szinten megkeresnek a "focisták" 1MFt körüli összeget.
2017. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy ha nem akarsz semmit kezdeni az életeddel, akkor arra jó az iskola. Jellemtelen, megfelelési kényszerrel kűzdő, konfromista, kisember kiválóan lehetsz ott. Ha valamit akarsz az élettől, akkor csináld azt amiben tehetséges vagy, tanulj nyelveket, max. tanulj ki egy szakmát, légy valami hétköznapibb területen is otthon. Soha nem az iskolától fog valaki megállni a lábán, azt tapasztaltam, h valaki vagy olyan, h sikeres lesz az életben, mert megvan hozzá a kellő ravaszsága, fifikája, vagy olyan típus, h van önálló elképzelése és megtudja magának teremteni, ami szükséges az ő életéhez, vagy lesz sakkbábú a pozícióharcban, akkor ahhoz megfelelő az iskola, egy aljaközép pozíció és egzisztencia kifuttatható vele, egy kispolgári milliő, aminek persze megvan a maga boldogsága, de a maga taposómalma és keserűsége is. Te döntesz, ha nem érzel magadba semmit, akkor mankónak jó lehet az iskola, de ne a boldog, sikeres jövőt várd tőle.
2017. szept. 21. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy ha nem akarsz semmit kezdeni az életeddel, akkor arra jó az iskola. "


Jah, valószínű, hogy én is azért tanultam mérnöknek, hogy aztán semmit se kezdjek az életemmel. Az persze lényegtelen, hogy a suli miatt szerzett alap tudás és papír miatt van egy jó állásom. Erről ennyit, a kijelentésed nem állja meg a helyét :D

2017. szept. 21. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Fital vagy még suli mellet hobbi ként jo a foci , de ne csak a fociban lásd a jövőd . Alapol akkor fogsz kint focizni németországban ha innen meg vesz a német csapat téged a magyar csapattol . Kezdőt nem fognak .....

Kell egy szakma minimum .

Én 2 éve fejeztem be a szakmát és igaz kint vagyok németországban 1 éve egy jól menő vállalkozásom van a szakmámban . Suli mellet én kézilabdáztam , de a suli miatt ott hagytam és csak hobbi maradt . 8 álltalánossal itt a néneteknél max mosogato leszel , de focista az nem ha így állsz az iskolához .

2017. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Jah, valószínű, hogy én is azért tanultam mérnöknek, hogy aztán semmit se kezdjek az életemmel. Az persze lényegtelen, hogy a suli miatt szerzett alap tudás és papír miatt van egy jó állásom. Erről ennyit, a kijelentésed nem állja meg a helyét :D"


Ha te úgy érzed a személyiséged attól teljesedett ki, hogy mérnök vagy, akkor kezdtél valamit. Én azt figyeltem meg, h aki arra hivatott, h tudományos területen alkosson valamit, az magától is, már egész kicsit kora óta, érdeklődő, könyveket olvas a témában, képzi magát, tervei, ötletei is vannak. Az iskola tkp csak egy bürokratikus intézmény, amin végig kell menned, ahhoz, h kaphass egy hivatalos papírt róla, egy formalitás. Valós tehetséggondozás nagyon ritkán folyik. Azon túl, az átlagos embereknek, akik beszállnak a társadalmi pozícióharcba, számukra lehet egy segítség, ahhoz, h egy kicsit feljebb kerüljenek, mint társaik, bár már sok esetben ez se valósul meg. Ahogy írtam, egy kispolgári milliő, egy aljaközép pozíció, megbecsülés és egzisztencia kifuttatható vele. Ez külföldön jobb színvonalú élet, de a nyugati országokban kb. bárki jó színvanalon él, aki csinál valamit. Magyarországon ez kb. a megélhetésért megy, és sokszor csak a nálad még szerencsétlenbbeknél tudsz ezzel feljebb kerülni, és a megélhetésedet épp tudod biztosítani. Amilyen tapasztalataim vannak, szinte minimális az a haszonsítható alaptudás, amit elsajátítasz.

2017. szept. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Attyx válasza:
Előszöris. 2. válaszoló, az NB3-mas focisták körülbelül pár százezreket keresnek havonta. Milliós nagyságban egy NB1-es "minőségibb" játékos keres. A kérdezőnek: Ha te úgy gondolod és az edződ is látja benned a potenciált akkor mindenképp a foci felé kell elmozdulnod. Viszont erre vannak a különféle futball akadémiák, itt pontosan tudják mennyit kell tanulnod( átlagos intelligenciával) De ha engem kérdezel mindenképp végezz el egy minimális végzettséget.
2017. nov. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azóta sajnos abbahagytam a focit, mivel a legtöbb csapattársam bántott, üvöltöztek velem és kigúnyoltak mindenért, már a buszon is hazafelé ezt nyomatták, pedig hozzájuk sem szóltam.

Az u16-os csapattársaim már tiszteltek valamilyen szinten, mert az egyik gyerek elkezdett fenyegetőzni hogy megver, én meg edzés után megvártam a parkolóban és majdnem szétvertem, viszont az ifisták nagyon bunkók voltak velem

Jelenleg új csapatot keresek sajnos

2017. nov. 13. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!