Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Mi a kommentátorok "trükkje"...

Mi a kommentátorok "trükkje" egy kevésbé ismert külföldi focicsapat esetén a játékosok neveinek a megjegyzésére? Honnan tudják mikor, kinél van a labda?

Figyelt kérdés
2017. nov. 14. 22:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Hivatalos mezszámok, felállás (nagyjából posztok alapján állapítják meg, adott területen melyik játékos tűnhet fel), emellett könnyebb a dolguk valamilyen különös ismertetőjegy alapján (eltérő bőrszín, hajszín, cipőszín, csuklószorító, maszk stb.). Néha így is összekeverik.
2017. nov. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem csak néha...
2017. nov. 15. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen értem, de azért írtam, hogy "kevésbé ismert külföldi csapat" mert ilyenkor elvileg be kell magolni az egyes mezszámokhoz tartozó neveket, mint a szorzótáblàt... Szerintem a statisztikára használt technika (ki, mennyi kilométert futott, hány szàzalék volt a labdabirtoklás, stb.) is a segitségükre lehet... Kizárt dolog, hogy frizura, csuklószorító alapján törtènne a beazonosítás, hiszen ezekből nem lehet előre "készülni".
2017. nov. 15. 18:58
 4/5 anonim ***** válasza:

"Kizárt dolog, hogy frizura, csuklószorító alapján törtènne a beazonosítás, hiszen ezekből nem lehet előre "készülni"."


Frizurából lehet. Amúgy úgy megy, hogy az elején megjegyzi a kommentátor, hogy XY-nak (8-as számú) élénkszőke haja van, a 4-es pedig kopasz egyedül a védelemben. Néha még olyan megjegyzést is tesznek, hogy "a cipője miatt könnyű felismerni" vagy "könnyű felismerni, hiszen egyedül ő szőke a csapatban".

2017. nov. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hogy a kérdésre is válaszoljak, az a trükk, hogy a memória is fejleszthető ha dolgoztatod... nem esik nehezükre megjegyezni 2*11 embert pár órára...
2017. nov. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!