Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Egy 51 kilós huszonéves...

Egy 51 kilós huszonéves fiúnak milyen (csapat) sportot ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Elsősorban csapatsportra gondoltam, de jöhet bármilyen javaslat. A kondizást is természetesen kipróbáltam és amellett, hogy semmi eredménye nem lett rendkívül nem szerettem. Sosem állt közel az ízlésemhez a keménykedős, gyúrós fitnesz szubkultúra. Köszi előre is a segítséget.

2017. dec. 31. 10:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Röplabda? Az a lényeg, hogy mozgékony legyél, tudjál ugrani. Nincs test-test elleni küzdelem, ahol hátrány, ha vékony vagy.

És erősíts mellette, jó lesz, ha feljön rád izom.

2017. dec. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Mit szeretsz? mihez van érzéked?

18/f

2017. dec. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Counter Strike
2017. dec. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#1: Sajnos alacsony vagyok (170).

#2: 10 évesen még jól tudtam focizni. Utána jött egy rendkívül hosszú sport nélküli időszak és most úgy érzem kellene végre valamit mozognom, de igazából már annyira nem vonz semmi. Viszont ha sikerélményem lenne valamiben, akkor lehet megkedvelném.

2017. dec. 31. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:
57%
Úszás? Meg is izmosodhatsz tőle!
2017. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5: Tényleg nem akarok kifogásokat, de sajnos rettegek (a soványságom miatt pedig rosszul vagyok) a hideg víztől ezért anno úszni sem tanultam meg pedig lett volna rá lehetőségem. A röplabda egyébként jól hangzik, kérdés, hogy mennyire fogadnának be egy csapatba ennyi idősen egyrészt az alacsonyságom miatt (170 vagyok) másrészt a nulla fizikai adottságaim miatt.
2017. dec. 31. 18:31
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell túlgondolni, a két legjobb alapsport (szerintem) a futás, esetleg kerékpár és valami izomépítő sport - saját testsúlyos edzés, konditerem. Ettől nagyon jó fizikumod lesz, és ha látod a fejlődést akkor az motiválni fog. A kondiba nem kell a kondis sztereotípiákat megtestesítő alja réteggel foglalkozni, ez tényleg csak egy réteg, nincs itt semmiféle olyan szubkultúra, amihez tartozni kéne... a kondit én tényleg mindenkinek csak ajánlani tudom, mert az egy jó és fontos alap lehet az egészséges élethez. Ha heti 5-7 órát lejársz edzeni, meg irányítottan kardiózol egy először akár csak 3 órát/hét, ami majd később ugyanúgy felkúszhat 6-7 órára akár, akkor ezzel a kb. 12 órával hetente olyan leszel 70 évesen is mint a bivaly. Csak egy okos edzésterv, étrend, kitartás és megfelelő pihenés kell. És azért is érdemes előbb azt kezdeni, mert pont amiket te is pedzegettél, bár nem ilyen formában, de talán nehezebb a nulláról találni egy olyan sportot amiben úgy érzed erős vagy, beilleszkedtél. Nem vagyok teljesen képbe ezeknek a hobbiszerű, amatőr csapatsportoknak az űzésével, hogy miként is szokták, de amennyit láttam belőle, én úgy gondolom, h izmot sokat nem rak fel rád, a keringésed, oxigénfelvételed, pedig nem javítja olyan mértékben mint egy jól kitalált futós, kerékpározós edzésterv, mert összevissza terhel, nem irányítottan, szóval magát a szervezeted sokkal erősebbnek nem fogod szerintem érzeni attól, talán kicsit kevésbé fogsz lihegni a lépcsőn felfele, de én alapvetően azért vagyok futás párti, mert annak terén, amivel az foglalkozik, ahogy többi csapatsport is, amilyen erőt az adni tud, aminek igazán van jelentősége, értelme, és az embert, aki elsősorban a fizikumát szeretné javítani igazán boldoggá, elégedetté teszi, az nem elérhető a hobbiszerűen űzött, ellenőrizetlen csapatsportokkal. Mondom úgy, h mondjuk most tegyük fel, hogy 12es tempót már ha percekig kell ki tartanod nagyon durván lihegsz, lehet 10-12 perc után, már lassítanod is kell, mert nem bírod tovább tartani, egy csapatsporttól ez max. oda juthat el, hogy max. már a 14es tempót is kitudod tartani maxon percekig, akár 12 percig, igazán a 12es se megy könnyen. Ha viszont van egy jó futás edzésterved könnyen elérhető, h mondjuk 12vel te csukott szájjal kellemesen fuss, sőt a 15ös tempót úgy érezz, h egy tempósabb futás, de simán kitartom. És mondjuk a 17esen érezd úgy magad, mint legelőször a 12esen és csapatsportokkal szerintem max. a 13-14en éreznéd magad. És ez tényleg nem elérhetetlen, főleg ha nem cigiztél és zabáltál szemét kajákat eddig, akkor én azt mondom neked, h még kifejezetten jók az alapjaid, hiába nem sportoltál. Egy ilyen testet sokkal könnyebb kiizmosítani, látványos fejlődést elérni, mint egy 120 kilós dagadt, ugyanúgy nem sportolt emberen, a futás meg rögtön menni fog, valszeg nem is olyan rossz tempón, mert zsír szinte nuku rajtad. Nem kell szégyenkezned a testalkatod miatt, inkább legyen kevés a zsírod, sokan azt hiszik, hogy attól, h elhíznak és nagydarabok már kemények, meg mert nem látszik, h valójában nincs alattuk, rajtuk se semmi, te lehet csupasz vagy ilyen értelemben, de legalább nem is cipelsz semmi felesleges dolgot, és a 0ról kezdhetsz mindent. Nem kell fogyóznod örökké, meg futásnál akár azzal bajlódnod, h csak gyalogolni tudsz, már maga a futás se megy, vagy csak úgy h 7el kiköpöd a beled, és az úgy nyílván egészségtelen, sétákat kéne belerakni.. nyújtani a futás hosszát. Felesleges bajlódás, amit te elkerülsz. Ez egy nagyon jó alap, jó alkat ami van neked, csak látszana, h nincs sportmúlt mögötte, nincs megerősítve. Azért mondom tényleg ezt, mivel a kérdésed is nagyon a fizikumra volt kihegyezve, szerintem azért nem érdemes egy olyan sportot találnod, mert igazán nincs is semmi amit úgy nagy kedvteléssel csinálnál, h esetleg azzal javíthass valamit. Amúgy neked még a saját súlyos edzést is tök könnyű lenne elkezdeni, fogadok egy csomó gyakorlatot most megtudnál csinálni, mert tök jó alkatod van, húzodkodás is szerintem simán menne, ami másoknak hosszú hónapok is lehetnek.
2018. jan. 4. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Légsúlyú ökölvívó
2021. máj. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!