Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Utálni a focit miért akkora...

Utálni a focit miért akkora nagy divat, már-már rögeszme manapság?

Figyelt kérdés
Még mindig a labdarúgás a legnépszerűbb sport a világon, de valahogy az én ismeretségi körömben, a korcsoportomban (27 év) mindenki, KIVÉTEL NÉLKÜL MINDENKI utálja a focit, és még büszke is rá. Mondjuk ez máshol biztos máshogy van, de az én környékemen ez dívik. Tegyük most félre a kormányt, és a magyar viszonyokat, én most kizárólag a futballt, mint sportot említem, nem mint politikai bonyodalmat. Jön a világbajnokág, és az ismerőseim olyan gőgösen hangoztatják, hogy márpedig ők mennyire leszarják az egészet, mennyire utálják a focit, és semmire se tartják a játékosokat, hogy azt már fáj hallgatnom. Pedig a világbajnokságnak aztán tényleg köze sincs a magyar politikához. A gyerekek mondjuk még szeretik a focit, de szerintem ők is inkább divatból (számukra egy focista inkább híresség, mint sportember), meg a fifa játékok miatt, mintsem magáért a sport élvezetéért. De úgy globálisan, azt vettem észre hogy egyre kevésbé lelkesedik bárki bármilyen sportért. Miért jó ez? A sport, főleg külföldön még mindig a legtisztább módja annak, hogy valaki valóban, a valós képességei, és kitartása miatt legyen híres. Persze vannak dopping botrányok néha, de egyrészt az kirívó eset, másrészt a legdurvább dopping esetek is csak azoknak a sportolóknak tudnak lökést adni, akik eleve is nagyon komoly szintre léptek fel saját erejükből. Aki meg dopping nélkül van a világ tetején, az vegytisztán becsületre méltó, nem úgy, mint a szenny bulvárcsótányok, az igénytelen celebek, akik mondjuk egy való világ szereplés miatt lettek híresek, vagy azért, mert botrányokat csinálnak. Na, őket le lehet szarni őszintén, nagy ívben, őket lehet savazni, de arra ne legyünk már büszkék, hogy sportemberek teljesítményeit nézzük semmibe. És mielőtt bárki a magas fizetésekkel jönne: A legnagyobb klubok a jogdíjakból és a belépőkből már akkora pénzeket kapnak, hogy röhögve kifizetik azokat a magas béreket. Messi-t nem a spanyol állam fizeti... Ha valaki a fizetése miatt utálja a focistákat, akkor igazából utálja a színészeket, az énekeseket, a zenészeket, mindenkit, aki szerepel. A nézők a focisták miatt mennek meccsre, és gyakorlatilag őket (meg a vezetőséget) fizetik ki a belépőjeggyel. A színészeket szintén a közönség fizeti meg azzal, hogy megnézik a filmjeiket, megnézik az előadásaikat a színházba. Ha a focira annyival többen kíváncsiak, akkor arányosan annyival több pénzt kapnak a focisták. Nincs ebbe semmi logikátlanság.

2018. jún. 12. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Én azt nem igazan vettem észre, hogy utálják, inkabb csak közömbösek a foci iránt. Egyszerűen nem erdekli őket. A legfőbb ok meg alighanem az, hogy ma már sokkal inkább a net, videojatékok, okostelefonok, szóval a technkai "kütyük" jelentik a szórakozást.
2018. jún. 12. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
66%
A magyar viszonyokat meg, nem lehet "felretenni", mert nagy szerepük van ebben. Hiszen persze, így is nézhető, élvezhető egy vb, vagy a nemzetközi kupák, de azért egészen más lenne, ha időnként a magyarok is szerephez jutnának ezeken.
2018. jún. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%

Sok igazat írsz, de a foci még mindig a kis országunk messze legnépszerűbb sportja.

Szóval csak rossz közegbe vagy.


Az ilyenekkel nem érdemes leállni vitatkozni vagy megpróbálni meggyőzni őket.


Nem mondom, hogy cseréld le a barátaid, mert ez nem így működik, de próbálj meg kicsit kiszakadni ebből a társaságból.

Lehet jót tenne az idegeidnek vagy az egészségednek.

2018. jún. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
a foci örömet okoz sajnos mar nem elvezik a profi focistak se!!!!!!! a focit
2018. jún. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!