Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A vébélabdába az NFC chipen...

A vébélabdába az NFC chipen kívül még máés szenzort is tettek az igazi meccslabdákba? Higyan állaptja meg a rendszer, hogy a labda áthaladt a gólvonalon? Ha jól tudom az NFC chip nem olyan szenzor, ami ezt segthetné.

Figyelt kérdés

Négy évvel ezelőtt már bemutatkozott a gólvonal-technológia, de az idei vébén egy még okosabb verzió eredményeit kérdőjelezhetik meg az elfogult drukkerek. Az elektronikus gólbíró hivatalosan nem ítél találatot, csak azt jelzi, hogy a labda teljes terjedelmében áthaladt-e a gólvonalon. A rendszer ezt a két kapufa közötti alapvonal alá illesztett vezetékek indukálta mágneses mező, a labdába helyezett szenzor, valamint az alapvonali kamerák segítségével számítja ki – ha a labda a gólvonal mögött tartózkodik, arról egy másodpercen belül üzenetet kapnak a gólbírói pozíciót betöltő asszisztensek.


[link]



2018. júl. 2. 21:23
 1/1 A kérdező kommentje:

Itt is azt írják, hogy:


A helymeghatározó funkciónak köszönhetően a labdára vonatkozó pontos részletek is lehívhatóak belőle, például annak megállapítására, hogy átjutott-e a gólvonalon.


[link]


De ez tévedés, nem? Én úgy tudom ez egy teljesen passzív chip, csak olyan adatot tud szolgáltatni, ami eleve rajta van. Kb. arra való lehet, hogy ne tudják ellopni, mint egy sorozatszám. Vagy ennél többet mit tud?

2018. júl. 2. 21:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!