Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Miket érdemes tudni, ha...

Miket érdemes tudni, ha szeretnék most, az ősz során elkezdeni futni?

Figyelt kérdés

Szóval, hallottam, hogy ilyenkor is el lehet kezdeni futni és rámférne némi sport. Most még elviselhető az időjárás, viszont télen még a házban is megfagyok, nemhogy kint.

Hogy lehet elkerülni a megfázást? (Ilyenkor jellemző rám, hogy tavaszig szünet nélkül meg vagyok fázva, pedig még csak nem is szoktam a mínusz fokokban futkorászni. 😅)

Mit érdemes tudni, ha ebbe bele szeretnék vágni?


2022. okt. 18. 22:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Felveszel egy vékony pulcsit

Rá egy cipzárosat

Így nem fogsz fázni

Ráadásul futás közben be fogsz melegedni így a cipzárost le tudod majd venni


Ilyen nyakvédőt vagy sálat amit a szád és a nyakadhoz is tudsz tenni vegyél fel

Szerintem ezek a legfontosabbak

2022. okt. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom egyesek mit csinálnak ekkora dolgot egy egyszerű mozdulatsorból.

Én felveszek egy normál mackónadrágot hozzá egy tornacipő és megyek futni.

Túlzásba sem viszem heti1-2 alkalom csak akkor ha jól esik.

2022. okt. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt egy cikk kezdő futóknak, tessék: [link]


Futás közben 10 fokkal többnek fogod érezni a hőmérsékletet, tehát úgy érdemes öltözni, mintha 10 fokkal több lenne. Én a derekamra szoktam kötni egy felsőruhát, azt veszem fel visszafelé jövet.


A nyakvédő körsál nagyon jó, azt a szám elé is felhúzom télen, ha nagyon hideg van, és azon keresztül próbálok lélegezni.


Én már egy ideje beadatom a szezonális influenzaoltásokat is, és egyre kevésbé vagyok megfázva. Futás közben kicsit folyik az orrom, de az átmeneti; ha hosszúujjú felső van rajtam, akkor az ujjába is teszek papírzsebkendőt, úgy mindig kéznél van.

2022. okt. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hidegben rohadt rossz izzadni, a legtöbben akik ősszel kezdenek el futni, hamar fel is adják.
2022. okt. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!