Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hokikori töri a lábam, vízholy...

Hokikori töri a lábam, vízholyag keletkezik. Valakinek valami ötlete?

Figyelt kérdés

Sok év után elkezdtem újra korizni. Egy Bauer rekreációs hokikorit vettem. Mar eleve vastag puha bélése van (sokkal vatagabb mint a profi játékos koriban). Ehhez vettem fel egy nagyon vastag (sí) zoknit. Kényelmesnek tűnt. Kb 3 órát koriztam, de a végefelé már ereztem gond lesz. Itthon láttam meg hogy a bokám és a lábfejem belső oldala olyan piros volt mintha leforrázták volna. Egy 8mm-es foltban még a böröm eltünt... amit a zokniban találtam meg. :D


Még annyi hogy brutál lúdtalpam/bokasüllyedésem van.

De nem hinném hogy erre ne lenne megoldás. Gondolom a profik korisok között is van lúdtalpas.


Tehát inkabb a bokám belső oldala és a talp belő-oldalsó része amit feltört a kori.


Valami spéci betét kellene bele, vagy spéci zokni? Valakinek ötlet?



2023. febr. 17. 00:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Selymes tapintású pamut zokni nem pulóver szövésű.

lehet érdemes hagyni egy kis időt a lábadnak hogy ellenállóbb legyen.

Vannak bőrápoló krémek patikában lehet kapni.

A lúdtalp egy kezelendő dolog de a görkoriba nem kell főleg ha soros.

2023. febr. 17. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen a zokni sem a legjobb volt. A selymes szovestol igen messze volt.



Kozben neztem hogy leteznek valami fajta szilikon anyagu (vagy azt is tartalmazo) zoknik kimondottan arra hogy a feltorest megakadalyozza.



De lehet a boltba is visszamegyek ahol a korit vettem. Ugyanis az alapvetoen profi jatekosoknak arul felszereleseket, csak gor/jeg korival es kiegeszitokkel foglalkoznak. Tuti nem en vagyok az elso akinek tori a kori a labat. Es van megoldas.



Most mar kicsit banom hogy nem a prori versenykori legolcsobb valtozatat vettem. Igaz 3x annyi mint a hobbi kori amit vettem. De az mar termoformazhato. Tehat vasarlas utan a lab formajara igazitjak egyedileg. Csak hat annyit meg nem korizok hogy profi hokijatekosoknak valo korit vegyek...

2023. febr. 17. 08:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Vízhólyagnál általában az a probléma, ha a zokni tud mozogni a bőrödön, és kidörzsöli.

Valami olyan zoknit keress, ami úgy rásimul, és tapad a bőrödre, hogy ne mozogjon, és ne dörzsölje, de elég vastag ahhoz, hogy a zoknin keresztül maga a kori ne dörzsöljön.


Vannak direkt korcsolya zokni, meg hoki zokni (hasonlóak, csak a hoki az vágásálló is), szerintem érdemes lenne beruháznod néhány párba. :)

2023. febr. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tothp ***** válasza:
Én a napokban húztam újra korit kb 20 év után. Hosszúszárú kompressziós zoknit vettem fel hozzá, amit a túrázók, futók is használnak. Fáj mindenem, de a lábamat nem törte fel, pedig kölcsönkori volt és nem sokat próbálgattam.
2023. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a tanácsot...

A probléma már a következő szezonra tolódott. :D


Most, pont 1 hónap után pergett le a var a lábfejeimről, szóval 1 korizás = 1 hónap gyógyulás biztosan nem normális. :D


Valszeg valami spéci zokni lesz a megoldás. Ha az sem, akkor még bepróbálkozom egy másik (jóval drágább) korival. (Addig el tudom dönteni megér-e nekem a korzás ennyit.) Ha az sem segít, akkor a kori nem az én sportom :D Pedig végre amit élveztem :D

2023. márc. 11. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!