Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mennyire baj, hogy a mellhez...

Banderasito kérdése:

Mennyire baj, hogy a mellhez húzás szélesfogás után, az alsó gerinc szakaszon éles fájdalom keletkezik?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok, 4x12 a sorozatom 35 kg-mal. Jeleztem az edzőmnek, azt mondja ne majrézak elmúlik magától. Viszont engem nagyon zavar hogy edzés után e napig fáj az alsó háti gerinc szakasz.

Félek hogy sérv lesz a vége.



2021. okt. 10. 06:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kellene fájnia. Ha tényleg éles fájdalom és nem csak bedurran/elfárad az alsó hátad, akkor valami rossz. Rossz a kivitelezés, gyengék a törzsizmaid a 35kg-hoz, sok súly miatt olyan izmokkal próbálod húzni amikkel nem kellene. Az is lehet, hogy nincs baj semmivel a mellhez húzásnál, hanem mondjuk előtte felhúzásnál sérültél le (akár 1-2 héttel korábban) és itt jön ki a fájdalom.


Egy biztos, valamit máshogy kellene csinálnod és/vagy pihentetni. Nekem is volt pl, hogy felhúzásnál túl sokat akartam emelni, megfájdult a gerincem aljánál, aztán 5 nap múlva guggolást abba kellett hagynom a fájdalom miatt. 2 hétig visszavettem a súlyból guggolásnál, felhúzást szüneteltettem és teljesen jó lett.


Na meg lehet edzőcserén is gondolkodnék, ha csak ilyeneket mond a fájdalomra, hogy elmúlik az magától (ami persze igaz, elmúlik, csak valamit azért csinálni kellene, hogy ne jöjjön vissza a fájdalom...). Persze ezt látatlanban mondom, nyilván az is egy opció, hogy túlgondolsz valamit és nincs semmi baj, de gondolom az "éles" fájdalmat azért nem viccből írtad.

2021. okt. 10. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A lehúzasnál a hátizom felső szakasza dolgozik leginkabb.A tőrzsednek csak 1 feladata van,tartani ta tested az előredőlessel szemben.Ez szinte nulla.Majdnem mintha 1 széken ülnél és a törzsed egyenesen tartod.


Szval valamit rosszul csinálsz.Lehetőleg ne hintázz bele a lehúzásba.Ez akkor van ha túl nagy a súj amit csak rángatva lendületből tudsz lehúzni.

2021. okt. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
"súly"
2021. okt. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Felhúzást nem csinálok, így az nem lehet a ludas.
2021. okt. 10. 13:57
 5/7 A kérdező kommentje:

Másodiknak: értem, amit írsz. Viszont edzőm szerint helyes a kivitelezés. Ezért is vagyok tanácstalan. Viszont ha elképzelem hogy ott ülök felveszem a pozíciót, hátrább dőlők egyből benyillal, éles, szúró fájdalom.

Akkor viszább veszem 15-20 kg köré, hátha úgy jobb lesz.

2021. okt. 10. 14:01
 6/7 anonim ***** válasza:

4: felhúzást csak példának mondtam, mint más gyakorlat. Evezés, guggolás, meg még sok más gyakorlat is okozhat ilyesmi fájdalmakat. De akár olyanról is lehet szó, hogy rosszul ülsz a székben egész nap vagy rossz a matracod.


Az a baj, hogy millió dolog lehet az okozója, nehéz innen segíteni. Az edződnek kellene kizárásos alapon legalább szűkíteni a lehetséges okozók körét.

2021. okt. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 pbarni ***** válasza:
Ezt inkabb orvos tudna megmondani, nem edzo. Ha gerincproblemara rosszul edzel, komoly bajt tudsz osszeszedni.
2021. okt. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!