Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Szálkásitás alatt számít a...

Szálkásitás alatt számít a szénhidrát zsír bevitel?

Figyelt kérdés

Kcal deficitbe vagyok és elegendő fehérjét esszem viszont nincs pénzem arra hogy zsirmentesen táplálkozak így napi 100-160gramm zsír bemegy (tojás, sertés hús)

szénhidrátbol viszont 100gramm alatt. Ez így jó? Elég a fogyáshoz ha deficitbe vagyok?


2023. aug. 31. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
szenhidratot melllozd inkabb
2023. aug. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 MadSeal ***** válasza:

Ár-érték arányban az enyhén zsíros (5-10%) húsok a legjobbak pl. darált pulyka, csirkecomb filé, sertéskaraj, az ennél zsírosabb húsok, még ha picivel olcsóbbak is általában, annyival kevesebb fehérjét tartalmaznak a dupla zsír miatt, hogy végül többet fizetsz adott mennyiségű fehérjéért. Én a Lidlben szoktam vásárolni, ahol gyakran 25% kedvezmény van, ha nem tudják időben eladni a darált púlykát (gyakori, főleg hétvégén, mert kevesen vásárolják), ilyenkor egyszerre meg szoktam venni 2-5 dobozzal, az elég egy pár hétre, a fagyon eláll.

A magasabb szénhidrát sporttáplálkozás szempontjából előnyösebb, de az nem azt jelenti, hogy szinte ki kell iktatnod a zsírt, sőtt, 0,5-1g zsír/tskg erősen ajánlott a megfelelően működő hormonháztartás miatt (ennél kevesebb is elegendő lehet, de akkor már speciális forrásokra lenne szükség, felesleges egy hobbisportolónak).

Azzal nincs gond, ha egy 100 gram bemegy egy nap, főleg ha nem vagy 40kg vasággyal, ilyenkor érdemes a napi szénhidrátod nagy részét az edzés körül elfogyasztani, de szerintem a 160g már feleslegesen sok, véleményem szerint még csak nem is lesz olcsóbb.

2023. szept. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!