Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az mennyire számit szálkásitás...

Fönök2.0 kérdése:

Az mennyire számit szálkásitásnal hogy milyen ételeket eszünk ha pl megvan az elegendö fehérje zsír és szénhidrát bevitel?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 1. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Szigorúan szálkásítás szempontjából nem annyira lényeges. Egészség és hosszú táv szempontjából viszont nagyon nem mindegy. Tehát pl ha a ch-t csak szőlő cukorból viszed be és nem tk gabonákból és gyümölcsökből, akkor habár a makrók megvannak, a mikronutriensek szintjén hiány fog fellépni. Ez betegségekhez vezethet, amelyek hosszútávon nyilván a szálkásításban is hátráltatni fognak.
2021. ápr. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát azért nem cukorra meg ilyesmire gondoltam hannem pl teljeskiörlésü lisztböl készült kenyér meg lisztböl készült ételekre
2021. ápr. 1. 12:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Gondolom a minőségre gondolsz.

Számít.Mert ugyanugy edzzel,csak kevesebb caloriát viszel be.Nomost az a kevesebb legyen már legalább minőséges,nem minden xir-xar,ami éppen a kezedbe kerül.Mert nem lesz erőd az edzéshez.Az ilyen gyors felszívódású cukrok pldául ilyenek.Nem beszélve hogy az inzulinérzékenységet rontják a hirtelen nagy kilengések.


Jol hangzik egyesektöl ugyan,hogy jöhet a csoki,a torta,meg a cóla,és megvan a ch,de ugye ez nem ilyen egyszerű képlet,azt azért sejtheted.Föleg szálkásításnál kell odafigyelni.

Már ha az ember komolyan elvár valamilyen eredményt ( hobbi szinten is).

2021. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Közben látom irtál.Vegyél teljes kiörlésű kenyeret.Vagy használj ilyen lisztet.Igen,azzal semmi baj nincsen.A kenyér,a búza nem ellenség.

A feldolgozás során a szemről eltávolított héj sajnos a fehérlisztben nincs meg.De ma már elérhető az ugymond teljes kiörlésű gabona.

2021. ápr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Hat olyan szir szarokat nem szoktam enni csokit stb kb egy éve ,meg nemtudom a sütöbben sült burgonya az mennyire jo szénhidrátforássnak?

Meg ha már láttom te ebben jobban benne vagy akkor szerinted 2000kcal szálkásitásnál 79 kg-al amiböl kb 180g fehérje 40-80g zsír s 140-180g szénhidrát rendben van?

2021. ápr. 1. 12:52
 6/9 anonim ***** válasza:
A krumpli nagyon jó forrás, ha nem teszel mellé olajat. A fehérje nagyon sok, 100-nál feljebb ne menj. Azért nagyon nem mindegy, hogy 40 vagy 80 g zsír. :) 50-nél feljebb ott se mennék. Ch mehet 280 körül, ha 2000 kalóriával számolunk.
2021. ápr. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem sok picit az a ch? Én eddig mindenhol ugy olvastam inkább fehérje mehet több.
2021. ápr. 1. 14:41
 8/9 anonim ***** válasza:

3# jól mondod, én tonegelest kezdtem januárban, gondoltam mehet a cukros dolgok is nyugodtan, hisz tomegeleskor mindegy majd lesz szalkasitas, na úgy bevizesedtem, meg bezsirosodtam tőle, hogy rendesen zavar, na meg hirtelen. Én tömegelésnél sem ajánlom a cukrokat, nem hogy szalkasitasnal :)


Kérdező, a szalkasitasnal sok a zsír ahogy a 6# irta max 50 legyen, a cht meg ki kell tapasztalni inkább, mert én 300nal is zsirosodok, fehérje meg max 140 en annyit vinnek be, kb 120-140gt

2021. ápr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na es akkor még valami az pl mennyire számit hogy hányszor tudok enni egy nap?pl ha van 3 evés s 2 turmix?
2021. ápr. 1. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!