Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Tudtok harcművészetekről/küzdő...

Tudtok harcművészetekről/küzdősportokkal kapcsolatos könyveket mondani?

Figyelt kérdés

mint itt, csak ha lehet magyar legyen:

[link]


főleg az utcai alkalmazásról, az önvédelemről szólóak érdekelnének


2011. dec. 8. 21:10
 1/9 anonim ***** válasza:
Rory Miller - "faszomtudjaakönyvcimét"
2011. dec. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2011. dec. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

ööö ezek nem harcművészetről szólóak, de ettől rövidtávon is kemény leszel, hosszútávon meg még inkább: fegyencedzés, a meztelen harcos...de ezek inkább az erőt fejlesztik, ugyhogy ha nem akarsz lemerevedni, akkor nyújts is keményen...én még pluszba boxra járok, és az utcán is néha :)...jah, és 4-5-ös vagyok a suliban

viszont fel kellett áldoznom a tv-zést :D

2011. dec. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez tetszik, de mégis mi volt? :D

erőedzést csinálsz (harctechnikai szempontból gyakorlatilag.. a hasznos és a tökmindegy között gondolkodom. mondjuk legyen hasznos).

boxolsz. utcai harc szempontjából, ahol élet-halál harcról van szó, mindegy mert nem az az ökölvívás lényege, hogy elkerülj minden találatot és hatékonyan elpusztítsd ez ellenséged, hanem hogy a szabályok szerint legyőzd.

és a tanulmányi átlagod igazán jó! tehát még nem vagy egyetemista. :D

küzdősport szempontból tök jót írtál, és erről is szólt a kérdés, én lájkoltam! :)

Accz.

2011. dec. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3. LOL, te ha akarsz virágot venni mondjuk, de a boltos azt mondja az nincs, de van helyette gereblye te meg fogsz ezzel elégedni? 4-5-ös átlagod van, de az értőolvasás látom már nem követelmény.
2011. dec. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit első írt: Rory Miller: Konfliktus és erőszak.

Aztán ott van a "21 szamuráj" c. könyv,ez Magyarország nagy harcművész-mestereivel közöl interjúkat,nem elsősorban az utcához kapcsolódik,de nagyon jó olvasmány,sok hasznos dolgot találsz benne.

2011. dec. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Adámy István: Kyokushin 1. 2. 3. kötet
2011. dec. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a harmadik vagyok. aki csesztetni próbált, annak üzenem hogy azért ajánlottam olyan könyveket ami nem a küzdősportokról szól, mert utána írta a kérdező hogy utcai alkalmazások, önvédelmi célok miatt akar ilyet olvasni...és mivel a fegyencedzésbe azt írták hogy a börtönben fejlődött ki az ott szereplő edzésterv, gondoltam hasznos lehet...legalább alapos legyél ha engem cseszegetsz
2011. dec. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! utolsónak: nem könyvből fogom megtanulni megvédeni magam :DD meg nem is tanulni szeretnék mert így is sokat edzek, csak egy kis időtöltés olyan témával kapcsolatban ami érdekel:)
2011. dec. 9. 20:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!