Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Műkorcsolya vagy hokikori?

Műkorcsolya vagy hokikori?

Figyelt kérdés
Kezdő jégkorizó vagyok,de egész jól megy és szeretnék jégkorit,mert a bérlés elég drága.És női koriban van a műkori,aminek recéje van és "farka",én viszont a jégen párszor majdnem felestem benne.Meg van a hokikori amit kicsit befejezetlennek tartok.Melyik a jobb?Melyikkel lehet könnyebben megállni illetve fordulni?Ti melyik fajtát választanátok?
2015. nov. 21. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mindkettővel tudok fordulni, megállni, gyorsan menni.

Ezt csak azért mondom, hogy lásd, nem a korcsolyán múlik, hanem a korcsolyázón. Én egyébként műkorival könnyebben boldogulok, és az elején lévő lefelé álló fogban sem esem el, de sok kezdő leköszörülteti azt az egy fogat.

2015. nov. 21. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha szeretnél később műkoris dolgokat tanulni, akkor műkorit. Ha csak simán menni körbe körbe akkor bármelyik megteszi. A hokikoriban gyorsabban tudsz menni.

Az alapdolgokat bármelyikben meg lehet csinálni.

2015. nov. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát a kettő az olyan Makó-Jeruzsálem, teljesen más sportra vannak kitalálva, nem is lehet összehasonlítani. Én jégkorongozom, nekem megy minden a hokikoriban, abban is tanultam meg, de a műkorcsolyát nagyon szoknom kellene. Ha a műkori recéje zavar, akkor a hokikori gömbölyű élei is zavarni fognak, a kezdő állapotod miatt, míg nincs balanszod, orra esel.
2015. nov. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A hoki típusút választottam,de nem teljesen hoki kori,mert a nőiből elegem lett,ugyanis a recében hatalmasokat estem.Tiszta kék-zöld lett a lábam :D
2015. nov. 30. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!