Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » 3 hét múlva megyek snow-boardo...

3 hét múlva megyek snow-boardozni, milyen mozgást javasoltok addig?

Figyelt kérdés
Nem vagyok túl jó kondiban, az év nagy részében a gép előtt ülők. Kéne valami villám training addig, hogy le tudjak guggolni normálisana boardon.
2016. jan. 10. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Wow! Azt hittem, hogy csak a bikini szezon előtt 3 héttel jönnek az olyan kérdések, hogy 10 évnyi tespedés után hogyan lehetne valaki a strand császára... Ez a snowboard dolog új...


Figyelj, 3 hét alatt nem létezik villám tréning, a világ legjobb edése sem hozna ennyi idő alatt semmi eredményt egy full edzetlen embernek.

2016. jan. 11. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem akarok én 3 hét múlva jó testet, csak normális kondíciót snowboardhoz. 2 éve is voltam, akkor nem volt vele semmi baj.
2016. jan. 11. 18:11
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont ugyanaz. 3 hét alatt semmit nem lehet elérni, legyen szó kondiról vagy kinézetről. Szóval amit akarsz az ugyanaz a marhaság, amit emberek 3 héttel a nyaralás előtt kezdenek :)


Ha pedig korábban ment az nem azért volt, mert pár héttel a síelés előtt bármit csináltál, hanem azért, mert az alap kondid elég volt ahhoz a megterheléshez

2016. jan. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod 3 hét alatt 1%-al sem lehet emelni a kondíciómat? Azek szerint 300 hét (6 év) napi több óra sport kell ahhoz, hogy az ember ne balesetezzen snowboard alatt?
2016. jan. 12. 20:04
 5/8 anonim ***** válasza:

A kondi növelés nem matematika... Nem lineáris a fejlődés.


Megpróbálom másként mondani: ha ma meg tudsz csinálni 1 fekvőtámaszt, holnap 2-t, csütörtökön pedig 3-at, az nem jelenti azt, hogy valahol 30-40 nap múlva nem pukkan ki a fejlődésed.


Igen, 3 hét alatt 0-val fog fejlődni a kondid, viszont egy év alatt el lehet 0-ról jutni egy félmaratonig, a kettő között nincs ellentmondás, a fejlődés és a világ is inkább kvantált ;)

2016. jan. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy baromira nincs igazad. Elfogadom, hogy nem lineáris a fejldődés, de azt nem, hogy nem differenenciálható. Amennyiben azt mondod, hogy a várható kondíciós szintem hiába csinálok bármit is-nem fogja meghaladni a mostanit, indukcióval belátható lenne, hogy fejlődni képtelenség. Matematikailag a te állításod csak akkor lehet helyes, ha már most is "meg tudod csinálni a félmaratont", ugyanis a fél év felbontható lenne kb.9 3 hetes periódusra, és mindig leírnád ugyanezt a zagyvaságot. Mellesleg 5 kilométert most is le tudok futni, csak azoknak az izmaimnak a fejlesztését céloztam meg, amelyeket boardozás közben használni fogok. MAXIMALIZÁLNI akarom a fejlődésemet egy gyakorlattal, és erre kértem tanácsokat.
2016. jan. 12. 20:47
 7/8 A kérdező kommentje:
Máshogy megfogalmazva: Keresem azt a mozgás összeállítást, portfóliót, aminek alapján az egzisztenciális snowboard képesség függvényem maximális értéket vesz fel 3 hét múlva. Mivel az általános fizikában nincsen diszkrét esemény(pl. baleset sem), ezért ezezk az egzisztenciális függvények léteznek, és egyértelmű megoldása van a feladványuknak. Sajnos mivel egzisztenciális, a tökéletes megoldás nem megkonstruálható, de ezért kértem a véleményeteket a szerintetek legoptimálisabb portfólióra.
2016. jan. 12. 20:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, jelenlegi kondíciód nem 0-án áll.


Tehát jelenleg mondjuk a sok tespedés után 3000 egységnyi snowboardozásra vagy képes, míg egy edzett ember ennek a többszörösére. 3 hét alatt képes vagy ebből a 3000 egységből 3010 egységre edzeni magad. Igazad van, fejlődtél, csak éppen fel sem fog tűnni a különbség ;)


De még mindig itt filozófálsz, ahelyett, hogy edzenél.


A legjobb mozgásforma egyébként a kardió jellegű edzés a problémádra, menj el futni (min fél óra), úszni (min 40 perc), kirándulni (15-17km körül 300-400m szinttel), kerékpározni (min 1.5-2 óra).


Szóval ezek a legjobb mozgás formák kondíció építésre. Sajnos a felülések, gugolások, a súlyzózás, tök hasznos, de esetedben nem erre van szükséged, egy jó TRX edzés segítene, de ha komolyan csinálod, akkor 3 hétig olyan izomlázad lesz, hogy nem fogsz snowboardozni :D

2016. jan. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!