Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » 1 hete történt velem egy...

1 hete történt velem egy síbaleset. A balesetben a bal lábamban a belső szalag részlegesen vagy teljesen el van szakadva. A jövőben síelni vagy egyáltalán sportolni lehet e és ha igen milyen tér rögzítőt ajánlatok?

Figyelt kérdés

2016. jan. 25. 19:20
 1/5 anonim válasza:
Ezt így nagyon nehéz megmondani. Sok mindentől függ! Pl. kortól és a sérülés mértékétől. Orvos gondolom látta már. Kell műteni? Ha igen akkor utána mindent megtudsz az orvostól. Ha nem kell műteni akkor gyógytorna és combizom erősítéssel akár még el is kerülhető a térdrögzítő. (Amit én amúgy, saját tapasztalat miatt nem ajánlok!)
2016. jan. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
17 eves vagyok es fiu ! Muteni hala isten nem kellett es nem is kell csak gipsz !
2016. jan. 25. 21:06
 3/5 anonim válasza:
Nem tudom hova mentél orvoshoz, de a gipsz egy nagyon nagy hülyeség. Nem tört el semmid, nincs minek összeforrnia! A szalagsérülést pihentetés, jegelés, felpolcolás hármassal lehet gyogyítani, majd amikor nagyjából fájdalom mentes a terület akkor gyógytorna! Nekem 3 éve, ugyanigy sérült meg a térdem, csak foci közben. Elmentem a balesetibe, majd nekem is begipszelték,2-4 hétre! Miután levették, úgy elgyengült a lábam, hogy rásérültem, többször kifordult azóta a térdem, míg tavaly műtétre került a sor és azóta jó! Ha rám hallgatsz akkor a minimum, hogy sportorvoshoz mész vagy beszélsz vele, minél hamarabb!
2016. jan. 26. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha teljes szakadásod van, azt szinte minden esetben műteni kell. Részlegesnél nem hülyeség gipszelni, ha 2 héten belül leveszik.


Azt, hogy fogsz--e tudni vele sportolni esélytelen megmondani így a távolból, de még az orvos sem fogja tudni. Majd ha meggyógyult a térded érezni fogod.

2016. jan. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sportolni is és síelni is fogsz tudni,mint ahogy teszi ezt

Lindsey Vonn vagy akár Beni Raich is egy ilyen,sőt ettől súlyosabb sérülés után.

Az nem árt ha olyan orvos kezel aki ért is hozzá.

2016. jan. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!