Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futásnál jelentkező izomfájdal...

Futásnál jelentkező izomfájdalom /talán szalag is/ normális e (újra) kezdőknél?

Figyelt kérdés
Több mint 2 éve volt, hogy rendszeresen futottam. Akkor kb 20 kilóval könnyebb is voltam. Most újra elkezdtem finoman, de olyan izomlázam van amit 10 év sport során nem tapasztaltam, bár az is valószínű, hogy sose voltam még ennyire edzetlen. Több napig fáj a vádlim, a sípcsontom, a combjaim jóformán mindenem hál istennek a térdeimen kívül. Melegítek, nyújtok. Ilyen fájdalmakkal nem baj ha folytatom? Nyilván pár naponkénti pihenővel. Edzettség fejlődésével ezek elmúlnak igaz?

2015. nov. 12. 01:54
 1/2 anonim ***** válasza:
egyrészt a plusz súly nagyobb megterhelés... voltaren, árnika krém segíthet enyhíteni a fájdalmat... és én szednék a helyedben vitamin komplexet, valami jobb fajtát... még a jegelés, ami elősegítit a gyorsabb regenerálódást.
2015. nov. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Normális , ha nem vagy hozzászokva , túlsúllyal viszont nem túl szerencsés futni , sokkal nagyobb terhelést jelent az ízületeknek. Kezd kisebb távval lassabb tempóval , esetleg gyaloglással felváltva.
2015. nov. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!