Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Futóversenyek költségvetése...

Futóversenyek költségvetése általában mekkora összegeket kóstál? Illetve a versenyekre való készülés során, ha minden kiadást beleszámítunk, kb. mekkora összegről van szó?

Figyelt kérdés

félmaratonok, maratonok, szezonális futóversenyek érdekelnek.


nem vérprofikról van szó, átlagemberek, akik szeretnek futni, és futóversenyekre járnának.


az évszakoknak megfelelő alsó- és felsőruházati futócukkok, nőknek sportmeltartó, egy jó minőségű futócipő, kiegészítők (futást mérő óra, kulacs stb.)


vwrsenyek nevezési díjai.


szóval akik közületek indulnak rendszeresen ilyen versenyeken, mennyit áldoztok a futásra anyagilag?



2019. aug. 22. 23:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Én nem áldozok ilyenekre, de aki futóversenyen indul, az nem akkor kezd el futni, már hónapok de inkább évek óta fut, megvan mindene.

Egy cipő 20-30e-től

Ruházat 10-15e-tól

kulacs 100ft-tól

óra minek, mindenkinek van telefonja.

nevezési díj versenytől és helyszíntúl függ, párezertől pártízezerig, ha külföldre is mennél, akkor meg a végtelenig.

2019. aug. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy nagy futó de így is 100-150k egy évre,évi 4-5versennyel.

Ruhát ugye elég egyszer venni. Nyárra meg télre egyet.Kulacsot is. Strava meg ingyen van.

De a versenyek rettentően túl vannak árazva.

Jövőre szerintem ennél is kevesebb versenyre megyek majd el.

2019. aug. 23. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2-es magyar versenyekre szoktál járni?


tudnál írni konkrét nevezési díjakat és versenyeket, ahol eddig megfordultál?


köszi

2019. aug. 23. 03:03
 4/10 anonim ***** válasza:
Bsi oldalán ott vannak a nevezési díjak. Minden futóverseny weboldalán ott a nevezési díj.
2019. aug. 23. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


Igen magyar versenyekre.De jövőre már úgy tervezek hogy külföldön versenyzek. Szebb tájak vannak ;)

Egy átlag verseny 20k körül szokott lenni. Néha több,néha kevesebb.

2019. aug. 23. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mi az a Bsi oldal, amit írtál?


minek a rövidítése? köszi

2019. aug. 23. 18:01
 7/10 anonim ***** válasza:
2019. aug. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi szépen.


egy kérdést még engedjetek meg: van arról pontos információtok, hogy 2006 és 2010 között kellett-e fizetni a futóversenyeken való indulásért, volt-e akkor már nevezési díj?


mert valahol olvastam, hogy igazából ez 2012 óta lett bevezetve, de csekkolni akarom az infót.


köszi :)

2019. aug. 23. 23:23
 9/10 anonim válasza:

A nevezési díjak függnek attól, hogy hol van a verseny, milyen típusú, illetve mikor nevezel. A legtöbb versenyen sávos nevezés van, minél később nevezel, annál drágább. A budapesti versenyek drágábbak, mint a vidékiek, pláne a legnagyobb több tízezer fős versenyeik (útvonal foglalás, biztosítása stb. persze haszon is) Vivicitta, Wizzair félmaraton, Spar maraton, ezek pl. drágábbak, de a Balaton körüli versenyek is egyre népszerűbbek. Vidék versenyek általában 2-10.000 között mozognak, népszerű nagy vagy fővárosi versenyek általában 8-15.000 között. Azért van sok ingyenes verseny is. Itt rengeteg verseny fent van: [link]

[link]


A ruhák is elmehetnek végtelenig, de nem kell túldramatizálni, pl. a decathlonos termékek legtöbbjének kiváló a minősége a hobbisportoláshoz. Cipőt érdemes szerintem boltban, szakboltban felpróbálni, de külföldi és néhány hazai webshopból is, egy már legalább fél éve a piacon lévő cipőt sokszor 50%-os kedvezménnyel is meg lehet venni.

Órát neked kell eldönteni, hogy akarsz-e, anélkül is lehet élni, de sokkal kényelmesebb, mint a telefon. Ezek ára viszont nagyon borsos. 25e-től egészen 200ig vannak, nyilván a csúcs órákra az emberek 1%-nak lenne szüksége, de ez már egy más téma.

2019. aug. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszi


de a kérdésem még áll: 2006 és 2010 között kellett-e fizetni a futóversenyeken való indulásért, volt-e akkor már nevezési díj??

2019. aug. 25. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!