Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » 10 km futás 30-31 perc körül,...

10 km futás 30-31 perc körül, lehetséges?

Figyelt kérdés

még elég távol állok a céltól, 1 óra alatt futom le a 10km-t

lehetséges a 30-31 perces idő? mennyi idő alatt?


2020. márc. 24. 19:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
De látatlanban miért mondtok esélyt? :D Igazam van, de közben nincs, miben nincs? Nem mindenkinek sikerülhet, az időt meg bele se vigyük a képletbe, mert az nagyon sok kellhet, hogy kiismerd a tested, nálad mi működik. De van ideje az embernek 40-45 évesen is lehet jó 10 ezret futni, az nem idős kor, annyit nem veszítesz. Magyarország top 10 futójában lenne... és Magyarországon hány ember van, aki tényleg komolyan, úgy fut mintha ez a munkája lenne, jól táplálkozik és edz? Közülük hány járt sikertelenül, amikor ilyen magasságokba szeretett volna érni? Akkor miért is 1%? Az emberek nagy része el se indul, pont az ilyen pesszimisták miatt, mint ti :D. Az ember számára ez egy elérhető szint koksz nélkül, nyilván van benne genetika, de szerintem elég egy átlagos, átlagosnál picit jobb adottságok elegek, a hosszútávfutás inkább szól a kitartásról és a szorgalomról, mint a brutál genetikáról, persze az is nagyon ott van. Valószínű ha elkezdi valaki, nem fogja egyhamar elérni, lehet pont nem lesz soha 31 percen belül, de ezt írtam én is, hogy ez egy reálisan kitűzhető cél, annak, akit ez érdekel. Legyőzni a kenyai-etióp legkiválóbb futókat, akik valószínűleg mást is nyomnak, mint rizs, normál úton, nem reális. Igen, amit írtál az oké, hogy 35 percnél nehezedik, én is egyébként az apró célok kitűzésében, a kis lépésekben való haladásban és a hosszútávú gondolkodásban hiszek. De, miért ne lehetne egy olyan álom az ember szeme előtt, ami egyékbént reális is lehet, nem fogjuk megtudni mennyi az ő személyes genetikai potenciálja, de azt tudjuk, hogy ember le tud futni 30 perchez közeli 10 km-t és hiszem, hogy Magyarországon sok ember képes lenne erre, ha kifejezetten erre készülne, miért ne lehetne köztük?
2020. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"De, miért ne lehetne egy olyan álom az ember szeme előtt, ami egyékbént reális is lehet, nem fogjuk megtudni mennyi az ő személyes genetikai potenciálja, "


Azért mert irreális!

Tavasszal még 1 óra (!!!) Alatt futotta a 10k-t.


Az ember tűzön ki reális célokat. Ez esetben az 50 perces 10k lenne az, nem pedig a 30 perces.

2020. szept. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 subrette ***** válasza:
A célok és lehetőségek összhangja sok kudarctól megóv. Tűzz ki reális, elérhető célokat. Ha azokat elérted, jöhetnek az újabbak.
2020. szept. 23. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
#13 pontosan 👍
2020. szept. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatásokat.

A következő célom nyilván nem a 30 perc, és tudom hogy ez nem megy egyik hétről a másikra.

Én azóta rendszeresen edzek, és már nagyon az 50 perc közelében vagyok.

2020. szept. 23. 08:52
 16/16 anonim ***** válasza:
2020. szept. 30. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!