Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Szerintetek lehetséges 12 hét...

Szerintetek lehetséges 12 hét alatt felkészülni a félmaratonra? (részletek lent)

Figyelt kérdés

Évek óta futok, elsősorban hosszútávokat (leggyakrabban 5-6-7 km). Az eddigi leghosszabb távom 14 km volt. (Nem vagyok egy gyors futó, hosszútávon általában 6,25-ös km-ek.) Viszont iszonyat nagy küzdelmeim vannak néha, mert folyton abbahagyom és hetek maradnak ki, mire újrakezdem. Ráadásul mostanában, mivel nagyon sok hét kimaradt, evéssel kompenzálom a sport okozta boldogságérzet kimaradását.

Már több, mint egy éve szeretném teljesíteni a félmaratont, de sosem vettem rá magam, hogy rendesen felkészüljek, mindig abbahagyom a vége előtt és rettenetesen rossz érzés ennyire akaratgyengének érezni magam.

Most találtam egy félmaratont, ami január 25-én, azaz 12 hét múlva lesz. Szeretnék rá jelentkezni, hogy legyen motivációm a felkészüléshez, viszont kicsit bizonytalan vagyok. Kedves futótársaim!

Szerintetek lehetséges? (Tudom, hogy elméletben az, de én inkább a ti személyes véleményetekte/tapasztalataitokra vagyok kíváncsi. Meg talán kellene egy kis bátorítás.) Előre is nagyon-nagyon köszönöm az összes választ!


18L



2019. nov. 4. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A közhiedelemmel ellentétben ez leginkább genetika kérdése, nem (elsősorban) felkészülésé. Van, aki negyedannyi erőfeszitéssel ötször annyit tud futni, mint más, mert sokkal később kezd el savasodni, vagy mondjuk teljesen máshogy oszlik el a terhelés az izmaiban. Én személy szerint akármennyit készülhetnék, sosem lennék képes lefutni 15 km-t, csak óriási szenvedések árán. Viszont ha nem sportolnék fél évig, akkor is sokkal gyorsabban futnék le 100 métert, mint egy átlag hobbi maratonista.


Szóval, csak rajtad múlik, szerintem semmi akadálya. Emlékszem, régen amikor fociztam, volt egy csapattársam, akin volt vagy 10 kiló felesleg, egyáltalán nem járt edzésre, dohányzott, de mindenkinél többet futott meccseken. :D

2019. nov. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem simán, ha már a táv több fele megvolt (14 km), akkor simán megy a versenytáv is. A szintidő azt hiszem 7 perc/km, abba is beleférsz.
2019. nov. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ehhez azért rendszeresség kell, ha közben kihagytál heteket és most kezded megint, határeset.

Könnyen be lehet szerezni egy sérülést.

Nem lehetetlen, de inkább válssz egy későbbi időpontot, amire valóban fel tudsz készülni, kisebb kockázattal.

Persze ha az életed múlik rajta, teljesíthető, de ha jól akarod magad érezni közben, akkor kell a felkészülés az állóképesség megszerzéséhez!

2019. nov. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%
Teljesíteni természetesen teljesíthető, kérdés milyen idővel. Ha csak az a cél, hogy meg legyen a táv szintidőn belül, nem lesz gond. Bár ez is nagyban adottság kérdése, hogy ki milyen gyorsan fejlődik a futásban. Én szűk 3 hónappal az után futottam az első félmaratonom, hogy elkezdtem futni (tehát nem volt több év futómúltam, mint neked, bár más kardio sportot űztem előtte sokáig, tehát az állóképességem meg volt). 1 hónapra rá pedig már lefutottam a teljes maratont is.
2019. nov. 6. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Kedves utolsó válaszoló!

Milyen érzés volt lefutni? Nehéznek érezted? Milyen kardio sportot űztél a futás előtt?

2019. nov. 7. 01:23
 6/8 anonim ***** válasza:
53%
A 30 fok körüli hőmérséklet miatt nem volt könnyű, nem is sikerült úgy, ahogy terveztem (2 órán belül szerettem volna, de 2:08 lett), meg nekem amúgy is szokásom a versenyeken nagyon odatennem magam, tehát inkább a szenvedés dominál mint az élvezet. 2 hónappal rá, hűvösebb időben már sikerült 1:55 alatt lefutnom. Előtte amúgy 3 évig heti 3-4x spinningre jártam, azzal fogytam le kb 15 kilót, utána kezdtem el futni.
2019. nov. 9. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Wow!

Elképesztő vagy! Komolyan felnézek rád!

Csak így tovább, hajrá! :)

2019. nov. 9. 12:07
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

Kedves tőled, de azért még van hova fejlődni :) Jelenleg 1:35 körül futom a félmaratont, de közeli célom az 1:30-on belüli idő. Ezzel még mindig messze vagyok az élvonaltól, de igyekszem kihozni magamból lehetőségeimhez képest legtöbbet.


Hajrá neked is, menni fog simán :)

2019. nov. 9. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!