Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 1 éve edzek, 18 éves nő...

1 éve edzek, 18 éves nő vagyok. Heti 5-6x edzem, de rengeteget érzem egy két guggolás után már az edzés elején hogy rendkívül fáj, vagyis ilyen gyenge mintha már az 1000.-et csinálnám. Mi az oka? Hogy lehet orvosolni?

Figyelt kérdés

2021. jún. 15. 17:39
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Ha van eszed, tudnod kell mi a gond. Ha nincs, segítek!


1 év, heti 5-6 edzés. Széthajtottad magad. Fejezd abba!

2021. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy az, amit az elso mond, vagy nem jo a vegrehajtas, vagy... hat nem tudom, te edzel-e mindenre, de a test felenek (vagy negyedenek) edzese ezzel a kovetkezmennyel (is) jar.
2021. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Heti 6x guggolni (vagy lábedzést csinálni) jelentős túledzéshez vezet.

Ugyanazt az izmot 6x megedzeni egy héten rossz ötlet, ha nem hagysz időt regenerálódásra, akkor ellentétes lesz a hatás.

Ráadásul a combizmod a második legnagyobb izom a testeden, nagyon megterhelő ha rendesen megdolgozod.


Csinálj az összes izomcsoportodra osztott edzést, és max 1 vagy 2 nap legyen lábnap csak - ez a többi izomcsoportra is igaz.

pl:

H-Cs: mell, kar

K-P: hát, váll

Sz-Sz: láb-has

V: pihenőnap


De osszad be tetszés szerint, sok jó variáció van.


És igen, a nőknek is kell mellizom edzés, mert különben aránytalan lesz a izomstruktúra felépítésük ami tartáshibákhoz és gerincproblémákhoz vezet hosszabb távon.


És nem, nem fog eltűnni tőle a melled - ez egy baromság.

2021. jún. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De nem az egész lábedzés, Rubin Rékát szoktam csinálni, van benne kar, has, minden. Vagy HIIT edzést. Azt látom, hogy más is ennyit csinál, de annak kutya baja.
2021. jún. 15. 18:34
 5/12 anonim válasza:
33%
"Nő". Jót nevettem. :)
2021. jún. 15. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

4.-re.


Réka edzései nem kezdőknek valók. Tudok olyan, valóban évek óta edző lányokat, akik nem bírták a tempóját.

2021. jún. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én bírom Réka tempóját, nem arról van szó.
2021. jún. 15. 18:45
 8/12 anonim válasza:
96%

7.-re.


Nem, nem bírod. Azért fáj.

2021. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A térded fáj? Vagy az izomzat?
2021. jún. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A térdem nem fáj, mióta szedek kurkumát. Az izomzat a combomban.
2021. jún. 16. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!