Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Melyik F1-es pilótá(ka)t...

Melyik F1-es pilótá(ka)t cserélnéd le a jelenlegi mezőnyben?

Figyelt kérdés

Nálam:


Stroll - szerintem ezt magyarázni is felesleges, nem F1 szint.


Sargeant - méltó utódja Latifinek: milliárdos családi háttér minimális potenciál mellett.


Tsunoda - Ő is inkább a Honda miatt ragadt meg, mert 3 év alatt talán ha 1 vagy 2 villanást láttam tőle.


Ricciardo - nagy kedvencem, de az ideje lejárt, jöjjön Lawson.


Ocon - őt szimplán csak nem bírom, akkor már inkább Ricciardo...



2023. szept. 21. 23:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Stroll - Kétségkívül az eddigi legjobb fizetős pilóta, voltak szép teljesítményei, de nem tud konstansan jól teljesíteni, ezenkívül teljesen agyhalott manőverei vannak, amik még Ide Judzsinak is dicséretére váltak volna, lásd szingapúri időmérő vagy tavaly Austin Alonso ellen. Ha az AM-nak vérmesebb reményei vannak a jövőt illetően, meg kell válni tőle.


Sergeant - Eltelt tizenpár futam, és lényegében semmit nem mutatott. Aki el akar érni valamit a sportban, annak már újoncként mutatnia kell valamit, akkor is, ha egy nagy bajnok a csapattárs, Albon azért nem az a szint, akivel szemben elfogadható a 0-14 arány...


Csou - Totális középszer, nem látok benne semmit. Másokkal ellentétben nem voltak emlékezetes törései, de nem is váltotta meg a világot.


Cunoda - Szintén nem nagy eresztés, három év alatt nem győzött meg, nincs ugyan miért szégyenkeznie, de ebből ennyi is elég volt.


Bottas - Látszik, hogy a csávó már csak a bankszámláját hízlalja, elvan magának, de teljesen motiválatlan. A Straván nyújtott teljesítményére sokkal inkább emlékszem, mint az F1-esre.


Ricciardo - Felette is elment az idő, annyira kár erőltetni. Lehet, hogy a mclarenes kalandjánál többet tudna nyújtani, de én inkább másoknak, pl. Lawsonnak adnék lehetőséget.


Magnussen/Hülkenberg - mindketten elképesztően hosszú időt húztak már ki a sportban úgy, hogy igazából semmi komolyat nem értek el. Csak a helyet foglalják.


A többieknek részemről feltétel nélkül helye van a rajtrácson.

2023. szept. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Strollban szerintem mind egyetértünk, nem is lehet kérdés hogy jelenleg már semmi keresnivalója a mezőnyben. Az idei teljesítménye kritikán aluli, nyilván senki se várja el hogy megverje Alonsót, de amit az utóbbi hónapokban nyújt az katasztrófa, konstans Q1 kiesések, törések és messze lemaradva a legutolsó pontszerző helytől is, ez még egy Haasba is kevés lenne, nem egy Astonba. És mellé ordít róla hogy semmi motivációja, nem is érdekli az egész, lehet hogy ő maga se akar vezetni, csak az apja miatt muszáj. Kicsit sajnálom is a srácot, mint ember szimpatikus, de mint pilóta nagyon gyenge. Alonso egymaga viszi a csapatot az első futam óta.

Sargeanttal is egyet tudok érteni, még csak pontot se szerzett egy olyan autóval amit Albon konstans minden futamon erős pontszerző helyen visz a célba. A sokkal gyengébb autóban ülő, tök újonc Lawson a harmadik versenyén, a nem éppen piskóta Szingapúrban már két pontot szerzett, Sargentnak egy erősebb autóval nem sikerült ugyanez 15 verseny alatt, ellenben összehozott pár nagy törést. Egy év tökéletesen elég volt neki, jelenleg kevés az F1-hez.

Cunoda nekem sem hiányozna túlságosan, bár jobb mint Stroll vagy Sargeant. Ezzel együtt nem egy nagy eresztés.

Zhou nagyon hasonló nálam, benne annyi a pozitívum hogy nagyon keveset hibázik és talán még soha nem tört autót komolyan (a tavalyi Silverstone-i nagy bukást leszámítva, amiről nyilván nem tehetett). Ezzel együtt igen halovány, és ez már nem is az első éve ráadásul. Töltelék versenyzőnek elmegy, de semmi több.

Bottas szintén megérett a nyugdíjra, ugyanazt mutatja be mint Raikkönen az utolsó 2-3 évében, elautókázgat, de semmi kiemelkedőt nem mutat.


Oconnal nem értek egyet, ő szerintem bőven F1 szint, nem egy világbajnok alkat, de vannak nagyon erős versenyei és a jelenlegi felhozatal nincs olyan erős hogy ne férjen be a 20 fős mezőnybe.

A Haas duóját is megtartanám, ők simán pechesek, meg az autó nagyon rossz alattuk versenyen, de az időmérőkön rendre jól mennek, főleg Hülkenberg. Nem az ő hibájuk hogy a Haas versenytempója és gumikezelése gyalázatos.

Ricciardo nagy kérdőjel.


Illetve már nincs a mezőnyben, de De Vries is rém gyenge volt, érthető döntés volt kirakni. Lawson ezerszer jobb.


Röviden, akiket lecserélnék a mostaniak közül, sorrendben (leggyengébbel kezdve): Stroll, Sargeant, Cunoda, Zhou, Bottas.


Akiket viszont semmiképpen nem raknék ki jelenleg a mezőnyből: Verstappen, Alonso, Sainz, Norris, Piastri, Lawson, Albon.

A maradék meg elfér, de meg tudnék lenni nélkülük ha úgy adódna.

2023. szept. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Stroll, Magnussen, Hülkenberg, Ocon, Sargent... nekem ezek egyértelműen semmit nem mutató töltelék emberek a mezőnyben. Oconért a kommentátorok mindig nagyon oda vannak, de sosem mutatott kiemelkedőt.
2023. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Stroll és Sargeant ezen a hétvégén is szépen bizonyították hogy semmi keresnivalójuk a mezőnyben.
2023. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Stroll, Magnussen, Bottas
2023. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!