Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ki minden idők leggyengébb,...

Ki minden idők leggyengébb, legrosszabb F1-es versenyzője?

Figyelt kérdés

Volt már itt hasonló kérdés az ámokfutókról, de most ennél kifejezetten arra lennék inkább kíváncsi, hogy ki az aki a leginkább alkalmatlan, gyenge volt az F1-hez.

Úgy értem, aki ámokfutó az még attól lehet gyors meg tehetséges, Maldonado tipikusan ilyen volt, összetört egy vagon embert meg autót, de a tempója nagyon jó volt, és nyert még versenyt is. Vagy Takuma Sato is egy botrányhős volt, de volt tempója. Viszont vannak olyanok, akik kis túlzással akkor se tudnának nyerni ha egyedül indulnának. Na itt most rájuk vagyok kíváncsi. Felsorolom akik eszembe jutnak, de személyes vélemények is érdekelnek: ki volt a leggyengébb, legamatőrebb versenyző valaha, aki F2-es autóban megfordult?



dec. 17. 01:53
A kérdező szavazást indított:
Andrea de Cesaris
Taki Inoue
Narain Karthikeyan
Yuji Ide
Alex Yoong
Chanoch Nissany
Giovanna Amati
Rio Haryanto
Nikita Mazepin
másik versenyző
13 szavazat
 1/6 A kérdező kommentje:
*Az utolsó mondatban természetesen F1-es autó akart lenni, nem F2-es, csak késő van és félregépeltem, elnézést kérek.
dec. 17. 01:54
 2/6 anonim ***** válasza:
Luca Badoer: 58 versenyen indult, de soha nem szerzett pontot
dec. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%
Baumgartner Zsolt
dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ezredforduló óta egyértelműen Ide volt a leggyengébb versenyző.

A régmúltban viszont nem így nézett ki az F1, nem volt szuperlicensz, meg 107 százalékos szabály, meg hasonlók. Nem volt ritka, hogy gazdag hobbiversenyzők vásároltak egy kasztnit és szerencsét próbáltak a hazai futamukon. A legextrémebb példa talán az 1969-es kanadai nagydíj, ahol egy Al Pease nevű versenyzőt kiintettek fekete zászlóval, mert (a hivatalos indoklás szerint) "túl lassan vezetett". Tegyük hozzá, nem pusztán a tempója volt rémesen gyatra (15-20 másodpercre az élmezőnytől egy olyan pályán, ahol a leggyorsabb kört 1 perc 18 másodperccel futották), hanem hogy emellett nem igazán tudott rutinosan félrehúzódni, többen is összeértek vele a lekörözések során.

dec. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem Sargent a jelenlegi mezőnyből.

összességben meg Karthikeyan vagy ki a g.ci

dec. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szerintem a leggyengébb is Ide volt. Az ámokfutós kérdésnél említettem, hogy ő nem pusztán kamikáze volt, hanem dilettáns is. Bizonytalanul mozgott, tehetségtelen volt, még a csapattársától, Satótól is 2 másodperccel elmaradt. Gyakorlatilag egy kerülendő akadály volt a pályán.

Az már csak az utolsó csepp volt a pohárban, hogy a 2006-os Imolai futam rajtjánál felöklelte Albers-t, az F1-től való eltiltása nem pusztán ezen az egy baleseten múlt.

dec. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!