Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » A Ferrarinak mire kell Hamilto...

A Ferrarinak mire kell Hamilton? Miért nem volt jó a Leclerc-Sainz páros?

Figyelt kérdés

Ma reggel még bevallom én voltam az egyik aki a legjobban szórakozott ezen a "pletykán", hogy mekkora kacsa, erre tessék, bejelentették. Meg vagyok döbbenve, de őszintén.

Ezt a szerződést egyáltalán nem értem, semmilyen szinten:

-Hamiltonnak élő szerződése van (most már csak volt) 2025-re a Mercedeshez. Vélhetően rengeteg bánatpénzt kellett kifizetni érte a Ferrarinak a Mercinek alapból.

-Hamilton öreg, jövőre 40 éves lesz, már karrierje végén jár. Semmit nem fog már nyerni, csak egyre lassabb lesz és többet fog hibázni. Teljesen értelmetlen döntés egy több mint egy évtizeddel fiatalabb versenyzőt, aki mellesleg kimondottan jól teljesít, lecserélni rá. Persze, lehet hozni Alonsót ellenpéldaként, de pont ez (hogy egyedül ő az ellenpélda) mutatja hogy Alonso inkább a kivétel ami erősíti a szabályt. Attól hogy ő jól nyomja 42 évesen is, attól még 40 fölött már nem valók nagy átlagban az F1-be pilóták, főleg nem top csapatba, maximum levezetni mint Raikkönen az Alfánál.

-Hamilton brutálisan drága, mert mint 7x világbajnok elkérhet bármennyit, és ő el is kéri, nyilván. Szerintem kb. 10x annyiba kerül mint Sainz került (és mint fentebb említettem a kivásárlását az élő kontraktusából még nem is számoltuk ide).

-Leclerc: a monacói hosszú évekre le van kötve Maranellóba, és nyilván első számú pilótaként tervezte a folytatást (és van is olyan jó versenyző hozzá hogy ezt reálisan elvárhassa). Erre a nyakára hozzák Hamiltont, pont azután hogy szerződést hosszabbít. Most majd ő beáll második számúnak? Kétlem. Vagy lesz házon belüli versengés? Azt is kétlem. Azt meg pláne kétlem, hogy Hamilton 2. számúnak szerződne, na ha valami az biztos nem fog megtörténni. Akkor?

-Nézzük Hamilton szemszögéből: a Merci még mindig erősebb, és futamgyőzelemre / VB címre esélyesebb csapat mint a Ferrari. Verstappent meg amúgy se fogja reálisan egyikben sem elverni, ha a RB csak közel olyan jó autót épít mint a Merci/Ferka, a holland felmossa vele (meg mindenki mással) a padlót háromszor. Akkor minek igazol a Ferrarihoz? Ez a nagy barátság gyümölcse Toto Wolffal?


Szóval bármelyik irányból nézem,akár a Ferrari, akár Hamilton szemszögéből, egyik oldalnak sem éri meg, semmilyen szinten. Azon túl hogy most ez bombaként robbantotta fel az F1-es sajtót, értelmét nem látom. A Ferrari brutális pénzeket kifizetett egy kiöregedett pilótáért aki max teher lesz Leclerc nyakára, Hamilton meg egy papíron gyengébb csapathoz igazolt.

Valaki elmagyarázná? Mert tuti én vagyok az ostoba, de akkor sem értem.



febr. 1. 20:51
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%

Rá kell nézni a Ferrari részvényeire. Felugrott rendesen. Itt már elsősorban minden a presztizsről szól. Hamilton elképesztő pénzeket hoz majd a Ferrarinak, és fordítva is, sőt Hamilton már ma is elképesztő pénzeket hozott nekik. Hétszeres bajnok egy Ferrariban, a Ferrarinak hatalmas érték, és Hamiltonnak is, hogy Az F1 csapatnál versenyezhet. És, mint reklám az egész sportnak, tán már az is olvasta, aki nem követ F1-et. És majd ha kigurul a piros 44-es autó...

Aztán lesz ami lesz. Lehet már nem fog bajnoki címért menni, de ez így kellett legyen.

febr. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
12%

1. Záradék által hagyja ott a csapatot. Nem hiszem hogy a Ferrari vagy a Red Bull fizetne érte egy lyukas petákot is 40 évesen úgy hogy tolonganak a fiatal nagyágyúk.

2. Szerintem ez mind a két fél részéről csak a marketingről szól. Mindig felmerült ez a kérdés, hogy vajon Levis mikor bújik pirosba? Megtörtént. Ezt várta az F1 közönsége már jó pár éve. El lehet adni a világ összes Ferrari-Ham sapkáját és pólóját.

febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Továbbra sem értem. Azt sem, hogy ez miben befolyásolja a részvényeket. Ha én részvényes lennék, pont nem érdekelne hogy ki vezetni az autót, pláne ha az a valaki már jócskán túl van a fénykorán. Engem az érdekelne, hogy mennyire lesz jó az az autó, mennyire lesz esélyes a győzelemre. Leclerc személyében már van ott egy pilóta aki győzelemre vihet egy jó autót.

Ebből a szempontból nézve akkor már érdemesebb lett volna Verstappent megkörnyékezni, vagy Norrist, akik a jelen/jövő, nem a múlt.

febr. 1. 21:36
 4/18 A kérdező kommentje:

#2 Hát igen, maximum marketing értékét látom ennek én is.

A záradék amúgy mi lehetett? Nem nyert velük VB-t 3 éve, vagy nem nyert futamot az utóbbi két évben, így szabadon leléphet ha akar?

febr. 1. 21:37
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon sok petákot adnának érte. Mennyi lesz a fizetése? 30-40-50 millió dollár? A Ferrari cég értéke ma dél óta 7 MILLIÁRD dollárral nőtt a tőzsdén! Az 7 ezer millió dollár. És igen, ez egyben marketing is, hiszen erről szól a marketing.
febr. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Megtaláltam a választ a kérdésedre:

[link]

Ez alapján a Mercedes örült hogy egyáltalán 24-re aláírt és belementek szinte bármibe.

febr. 1. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%

"rengeteg bánatpénzt kellett kifizetni érte"

Neked nem mindegy hogy ki fizet kinek mennyit? Neked a fotelban meglesz a söröd meg a szotyi ezután is és a Ferrari sem fog bedőlni.


"Hamilton öreg"

Az. A dédöregapád az talán öreg. Én 1980-as vagyok és k.vára nem érzem magam öregnek pedig durván le vagyok maradva Hamiltontól. Elég baj lenne ha valaki aki ennyire fitt 39 évesen már öregnek számít.


"Semmit nem fog már nyerni"

Jó hogy te olyan okos vagy hogy megmondod a tutit, hogy ki mit fog nyerni. A lottószámokat is írd majd le légszíves! Köszi!


"Teljesen értelmetlen döntés"

Ezt bírom :D Kiss Béla Ervin, Kiskunsámson alsó, Kussuth utca 150/b szám alatti lakos

egy 3 soros cikk alapján megmondja hogy egy ilyen döntés teljesen értelmetlen.


"Hamilton brutálisan drága"

Te fizeted?


"Szerintem kb. 10x annyiba kerül mint Sainz került (és mint fentebb említettem a kivásárlását az élő kontraktusából még nem is számoltuk ide)."

Ezt miből számolta ki? Matematikus ön?


"Leclerc nyilván első számú pilótaként tervezte a folytatást"

A kisgyerek lehet hogy tervezett. De nem ő dönt. Majd megmondják neki hányasszámú lesz. Elszámúhoz keveset teljesített! Nagyon keveset!!


"Kétlem." "Azt is kétlem." "Azt meg pláne kétlem"

Hú most biztos beszartak a Ferrarinál :D


"minek igazol a Ferrarihoz?"

Nincs F1 versenyző aki nem akar Ferraris lenni egyszer. Ja meg egy zsák pénzért.


"egyik oldalnak sem éri meg"

Hülye magyar gondolkodásmód. Nem feltétlenül kell megérősnek lennie valaminek.


A Ferrari akkor volt sikeres amikor nem olaszok irányították! Tessék vissanézni mikor is voltak világbajnokok? A Ferrarinak kell egy erős pilóta aki nem olasz és kell egy-két erős csapatfőnök akik szintén nem olaszok. E nélkül esélyük sincs. Namost az elmúlt években mindenféle olasz csávókat pakoltak oda a pitwallra akik azt sem tudták melyik irányba mennek a kocsik a kerítés túloldalán. A két kis fiatal srác meg nem volt soha elég kemény és erős hogy hangadók lehessenek.

Kell egy vezető pilóta akire az egész csapat felnéz, akire támaszkodhatnak. Hamiltonnál jobbat nem lehet most találni a mezőnyben. Mondom ezt úgy, hogy soha nem kedveltem különösebben Hamiltont. De amióta az eszemet tudom Ferrari szurkoló vagyok és az elmúlt sok-sok év hanyatlása után végre van egy kis reménysugár!

febr. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
20%

#5

Én ezt mind értem de a Ferrari F1-es teljesítményére nem hiszem hogy nagy hatása lesz ennek a dealnek.

Egy az egyben a Neymar-PSG eset jut eszembe, kivéve hogy nem kellet fizetniük érte a Mercedesnek.

Ez kizárólag marketing tesó. Más értelme nincs.

febr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

"ez miben befolyásolja a részvényeket. Ha én részvényes lennék, pont nem érdekelne hogy"

EZért nem vagy te részvényes.

febr. 1. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
13%

#7

Lewis Hamilton nem fog bajnokságot nyerni többé az F1-ben. Ahogy sajnos Nando sem.

A legtöbb, amit elérhet a Ferrarival, hogy kihullik az ő haja is. 😂

Ideje lenne leszállni a magas lóról és nem fanatikusként nézni az F1-et, hanem sport szerető emberként.

febr. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!