Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogy készüljek fel?

Hogy készüljek fel?

Figyelt kérdés

Április 3-án lesz egy nagy futóverseny.

Hogy készítsem fel magam rá?

16 éves vagyok,többnyire 2-3 körül végzek a sulimban.Heti 3 tesim van.

Tavaly 3. lettem 168-ból.Idén 1. szeretnék lenni,de minimum az 1-3. valamelyike lenni.

Hogy készüljek?


2012. febr. 27. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Járj futni, építsd fel az állóképességet (még jobban)

kb. ennyi.

Sok szerencsét, ja és igyál sok vizet. ;))

2012. febr. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Épp ezaz,hogy hova járnék futni?Meg nincs annyi időm.
2012. febr. 27. 19:58
 3/3 Zakathol ***** válasza:

Én a helyedben az étkezést is rendbe tenném. Jó minőségű fehérje- és szénhidrátforrásokat fogyassz. (szárnyas húsok, halak, zsírszegény túró, rizs, zapbehely stb).

Ez elengedhetetlen a jó teljesítmény eléréséhez.


Ezen kívül igen, hasznos lenne, ha egy jól felépített futóprogramod lenne, így a tüdőkapacitást is javítani lehetne. (HIIT - High Intensity Interval Training is beiktatható heti egyszer, hogy a szíved is kapja a kiképzést.)


Plusz kiegészítésként - ha mindezek már megvannak -, egy normális multivitamint beszerezhetnél (mega daily one, vitabolic, one a day vagy valami ehhez hasonló dózisút, de ha nagyon bőre tudod engedni anyádék pénztárcáját, akkor egy MultiPro is simán mehet), Ca-Mg, és rendes adag C-vitamin naponta (minimum 1000mg, de akár 2-3 is mehet nyugodtan).

Versenyre pedig egy savasodás-gátlót is beszerezhetsz, ha van arra is keret (pl Citrullin-malát), ennek segítségével az izmokban később indul be a savtermelődés, így kitolhatod egy kicsit a kifáradást, később kezdenek el "égni" az izmaid.


Persze azt nem mondtad, hogy rövid- vagy hosszútáv, de összességében lehet sokmindent tenni a jó eredmény érdekében.

2012. febr. 27. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!