Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Pár kondis kérdés. Hogyan...

Pár kondis kérdés. Hogyan készüljek fel a futásra a konditeremben?

Figyelt kérdés
Reggel a hajnali órákban nem tudok elmenni futni. Este pedig csak nagyon nagyon későn lesz tűrhető a meleg, ami miatt akkor tudnék csak menni futni, mikor már kimerült vagyok. Szeptembertől nekiállok a futásnak, elsősorban az iskolai felmérések miatt (16/F), amiken idén nagyon jól kell teljesítenem úgy október közepén. Egyenlőre csak a kondiba járok, csinálom rendesen a vádli/combedzéseket. Azonban nem tudom, hogy ez mennyire növeli az állóképességemet futás során? Vagy csak a futás növeli a teljesítőképességemet? Esetleg egy speciális futási technikával elérhetem, hogy azalatt az 1 hónap alatt kb. heti 3-5 alkalommal megerősödjem, és bírjam a hosszútávú futást? A gond az hogy rövid távon nagyon jó időt futok (400 méteres síkfutás 5-ös lett), de hosszú távon pocsék eredményt érek el (2000 m-es futásra 2-est kaptam). Hogyan növeljem az állóképességem, akár a konditeremben, akár futás közben? Előre is köszönöm!!!
2011. aug. 23. 09:34
 1/10 A kérdező kommentje:
Oh és hozzáteszem, hogy nyár eleje óta rendszeresen járok kondiba, azonban egy sérülés miatt 3 hét kiesett augusztus elejétől. Mostanra már felépültem és minden gond nélkül megy megint az edzés, azokkal a súlyokkal, amikkel a három hét előtt is dolgoztam.
2011. aug. 23. 09:36
 2/10 anonim ***** válasza:
Meglepő lesz! Hosszútávon fejlődéshez hosszútávokat kell futni. 2km amúgy nem hosszútáv, csak közép.
2011. aug. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 welee ***** válasza:

hát a futás titka a sztufla

kondi terembe edzheted a lábad de az közel se az mint ha lefutnál 15 km et.

menj el többet hosszabban futni.

én egy huzamba 1 órát futok megállás nélkül.

mikor elkezdtem futni 1 sarok után meg kellett állnom. rohadtul nem ment a futás.

de kitartás és idővel jobb leszel.

csak legyen rendszeresség, és célok

2011. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
2 km rövid táv :) 6 km a közép ):
2011. aug. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
400ig rövid, 300aig közép, fölötte hosszú ;)
2011. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*3000ig
2011. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kondival ne mfogsz gyorsabban futni pont ellenkezőleg fáradékonyabb leszel mert ahoz leszel szokva hogy gyorsan kiadj magadból mindent ha nem hiszel nekem nézd meg a 100 és a 400 métert futó alakok a 100 méteresek kivannak edzve látszik hogy kondiznak mert gyorsan lefutja a 100 at utána döglik és gondolom sejted hogy a 400 at futók nem azért véknyabbak mert kigyurták magukat ők sokat futnak plusz testsúlyos gyakorlatok pl törpe járás amihez tényleg kitartás kell
2011. aug. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

szóval azt mondjátok hogy csak a futás az ami segíthet? Kb. 800 m-t gond nélkül lefutok, nem kell több mint 3-4 perc, ha picit belehúzok, de utána rohamosan zuhan az állóképességem és egyszerűen kiköpöm a belemet is ahhoz hogy eljussak az 1500-ig pl. :/ De van kb. 3 hetem, szerintetek fel tudom ezalatt tornázni a dolgot arra a szintre, hogy jól bírjam a távnak legalább a háromnegyedét, azaz úgy 1500 m-ig?


Ja és azt hogy rövid/hosszútáv azt nem úgy értettem :) Hanem hogy a rövidebb távokon, mint pl. a 400, simán megy a futás, de a hosszabb távokon, mint a 2000, már nem bírom.

2011. aug. 23. 15:45
 9/10 anonim ***** válasza:
hát szerintem olyan mintha a Dakar rally előtt 3 héttel tennéd le a jogsit ,de te tudod , persze 1,5 t meglehet tanulni nekem 1 hónap alatt 6 kiló pedig refluxom van . Csak akkor sokat kell lemenni egy héten meg más erőnléti dolgot is kell tolni amihez sok oxigén kell pl bármilyen box nem kell bunyos szintüen egyszerüen csak felütsz egy egyzést és csinálod becsületesen az jól megmozgat mindenüt és ezek tényleg kitartásra mennek . Nem azt mondom hogy ezek miatt hu de jó lesz neked hosszú távon de erre a rövidke távra még ez is segít neked de hát tényleg a hosszú táv futás a legjobb a hosszú távra nekünk Thai boxra is azt mondják futás ha kitartó akarsz lenni .
2011. aug. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na, tegnap este 9 körül elvoltam futni, és lefutottam a tervezett 500 métert, de semmi fáradtságot nem éreztem, ezért elmentem egy hosszabb távra is a környéken. Utánaszámoltam a dolognak, és több, mint 1600 m-t lefutottam. Tudtam volna még tovább is futni, de a meleg annyira zavart, még úgy este 9-kor is, hogy nem bírtam tovább. De nagyon meglepődtem. Ugyanis mikor az előző 3 hétben nem voltam kondiban, mintha megnőtt volna a terhelőképességem. Amikor visszakerültem a konditerembe, gondoltam, csinálok mindent a régi súlyokkal. De ez már nem volt elég, mindenre fel tudtam még pakolni legalább 2-4 kilót, és azzal a megnövelt súllyal szériáztam minden gond nélkül. És úgy tűnik, a kondi az állóképességemet is növeli egy szinten, mert sosem tudtam egyhuzamban, önakaratból csak úgy lefutni 1600 m-t. :) Tudom hogy nem nagy táv és nem nagy teljesítmény, de kezdő vagyok még, és úgy érzem, hogy nagyon jól ment a dolog. Mit szóltok ehhez? :D
2011. aug. 24. 06:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!