Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogyan hozzam formába magam...

Hogyan hozzam formába magam októberre?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és pár napja kaptam arról, hírt, hogy a tesitanár futóversenyre aka vinni majd 2012-13-as tanévben. Igaz, idén is akart vinni, de mivel rengeteget voltam beteg, és mindig akkor amikormehettem volna, nem tudott elvinni.

Még év elején csinált egy felmérést, hogy mennyi időalat futjuk le a 200 métert. Én és még az is akivel futottam, ugyanannyit futottunk (mellesleg ő ment versenyre és 9.-ek lettek a megyeiben), 12 valamennyit. Viszont a 2000métert borzalmas, 14:23 perc alatt futottam le.

Erönlétem az van, meg is mondta a tanár, de nagyon rossz az állóképességem...

Na azért tettem fel ezt a kérdést, hogy miket kellene, milyen edzésprogamokat, aminek köszönhetően javítom az állóképességem, ugyanakkor a lábamat is erősítem.


______________________


Ha lehet obszcén, illetve sértő, bunkó válaszokat nem szeretnék, köszönöm!



2012. júl. 5. 19:31
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Ha futásra akarod magad formába hozni, akkor a futást javaslom. A 14 perc nem mondom,hogy jó de annyira nem is rossz, ne keseredj el.

Próbáld azt csinálni, hogy kimész egy olyan területre ahol tudod, hogy mennyi is az a 2000méter, és ott szószerint kocogva, ami a sétálással is verekszik néha, úgy fusd le. Lehet,hogy lesz 20 perc is de nem baj. Ezt csináld kb. 4-5 alkalommal ( ha ügyes vagy és érdekel is az a verseny akkor egy hét), utána hidd el hogy menni fog gyorsabban is. Egyre gyorsabban fusd, de csak fokozatosan.

Nehézatléta vagyok, de még nekem is sikerült ezzel a módszerrel feltornásznom magam kb. 12 percre, pedig aztán nem a futás a fő erényem.:D

Sok sikert!

2012. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Valamit félreértettem vagy elírtál, de a 200 métert nem lehet 12 msp alatt lefutni. Az nem a 100 méter volt?

Én úgy gondolom, hogy ha nem jó az állóképeséged, akkor koncentrálj inkább a rövidtávra. Ha sikerülne letornáznod a 100 méteres eredményedet egy kicsit, akkor egész szép eredmény kapnál.

Ha érdekel a dolog járj le nyáron edzésekre. Keresd meg a legközelebbi atlétiak klubbot és kérdezd meg, hogy lejárhatsz-e edzésekre. Egyedül úgyanis könnyű hibákat csinálni, jó ha van valaki aki megmondja miket csinálj, mennyit és ezt felügyeli is. Ráadásul akkor jobban tudnád követni a fejlődésedet is.

2012. júl. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Bocs tényleg félreírtam 100méter bocsi, de nayon köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 6. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!