Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Milyen gyakorlatokat végezzek,...

Milyen gyakorlatokat végezzek, ha profi bokszoló akarok lenni?

Figyelt kérdés
2012. nov. 26. 18:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha profi bokszoló szeretnél lenni, ahhoz edző kell, aki segít.
2012. nov. 26. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
oké azt értem, de edzésen kívül miket csináljak?
2012. nov. 26. 20:57
 3/13 anonim ***** válasza:
Az edződet kérdezd meg, hidd el ő tudja a legjobban, miket érdemes gyakorolnod. Plusz ő tudja, hogy milyen szinten vagy, mik a gyenge pontjaid stb. Jóval több hasznát veszed majd annak amit ő mond, mint amit mi tudunk mondani látatlanban kb. 0 infóval.
2012. nov. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi, de igazából még nem iratkoztam be box edzésre
2012. nov. 27. 21:46
 5/13 Snl.Drako válasza:
Azt próbáljuk épp megmagyarázni neked, hogy iratkozz be, és ott majd az edző megmondja, hogy mit és mennyit csinálj. Így nem igazán lehet megmondani, hogy ehhez mit kell neked személy szerint tenned. Menj el, iratkozz be, ott majd eligazítanak.
2012. nov. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
okés köszi
2012. nov. 28. 21:34
 7/13 anonim ***** válasza:
Igazuk van a előttem szólóknak. Csak szakedző tud megfelelő tanácsot adni. Addig amit csinálni tudsz az, hogy felkészíted a tested fizikailag egy kicsit, például futással, ami minden sport alapja. A boxolók is sokat futnak, hogy legyen állóképességük.
2012. dec. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Ha semmiképpen nem akarsz edzőt, akkor nézd meg a Rocky filmeket! Bár ha nem vagy valami őstehetség, akkor edző nélkül nehezen leszel profi.


https://www.youtube.com/watch?v=6iPFK5T_G3U&feature=youtube_..

2012. dec. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
de akarok edzőt, ha minden igaz holnap után megyek is edzésre, ha rajtam múlik biztosan...
2012. dec. 3. 21:13
 10/13 anonim válasza:

Ez hosszú munka lesz és korán kell kezdeni..., 20 körül még esélyes, hogy lehet az emberből profi, később már nehézkes...(meg lehet próbálni, de soha nem lesz az ember a csúcson), de ez minden sportban így van!

Kitartás és szorgalom kell hozzá+baromi sok megalkuvás! Ha az edző azt mondaj, hogy amit csinálsz rossz, akkor nem duzzogni kell és kiborulni, hanem meghallgatni és próbálni úgy csinálni, ahogy mondja! (én is őnérzetes vagyok és gyakran sz..ul esik, de mikor úgy csinálom, érzem, hogy jobb vagyok. Stabilabb, jobb a lábam, gyorsabb az ütés.

Nagyon sok kontár edző van, aki OKJ-és papírral büszkélkedik, de ez még bőven kevés...(nagyon rövid a képzésük)

Javaslatok:

Láb: Ugrálókötél, labdapattogtatás (teniszlabda, ügyelve arra, hogy mikor ugrasz akkor pattanjon le a labda, mikor lepattan, akkor pedig te érsz a földre)

Derék: Medicil labdás adogatás(2 ember egymással hátnak és adogatják jobbra, ballra a labdát felváltva és gyorsan), Elhajás teniszlabda elől(2emberes, az egyik dobja, másik hajol)

Has, stb: Húzódzkodás, medicil labda hasnok dobás párban(haserősítés felütések ellen), árnyékolás kézi súlyzóval(persze szabályosan és már csak akkor, ha mennek az alap ütések)

És ahogy mondták sok futás! Ezek kezdésnek jók! Az edző majd pontkesztyűztet, zsákoltat és ütés védéseket gyakoroltat veletek (ezek nagyon fontosak)

Aztán ügyesen és legyen még egy profi boksz világbanjokunk!

2012. dec. 8. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!