Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Élsportolók mennyit futtok a...

Élsportolók mennyit futtok a cooper testen? (12 perc)

Figyelt kérdés
Tudjuk, hogy megvan a hivatalos táblázat átlagos sportolóknak és élsportolóknak, de kíváncsi vagyok, hogy a valóságban mégis hogy van? Azt szeretném tudni, hogy egy profi úszó, kajakos, evezős, atléta, súlyemelő, testépítő, pályakerékpáros, Tour de France versenyző, ökölvívó..stb akárki szerintetek mégis mennyit fut 12 perc alatt? Köszi a segítséget! :)

2013. márc. 23. 19:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Én már pár éve komolyabban futok most 14 múltam és 3200-3500méter közt futok valahol. Már rég nem futottam Coopert de 2000 méteren olyan 6:40-et futok. De nem vagyok természetesen élsportoló, az majd akkor leszek ha valaki fizet nekem ezért, de gondoltam azért írok.


Egy profi úszó és pályakerékpárosnál, kérdés milyen távra specializálodott és hogy szokott e melette futni természetesen. Egy 200-as sprinter biztos nem fut olyan nagyon jót, de egy 3500-at szerintem megfutnak azok akik a tévébe vannak. De ha már pályán egy 4000-sre kérdezed ők már simán lehet hogy futás nélkül közelítenek a 4000 méterhez. A Tour de France is hasonló tészta ott is a 4000-hez közelíthetnek sztem, de természetesen ott is vannak kicsit erősebbek és gyengébbek a mezőnybe, tehát ez csak kb-ra. Kajakos, evezős is nagyba függ a távtól meg hogy mellé esetleg valamilyen formába szokott e futni, ők is hasonló tészta mint az úszó, pályás szerintem. Atléta alatt mit értesz? A világ élvonala olyan 4750 méter. De az normál pályán, nyúllal stb. És ami a legfontosabb az idei olimpiát már 4400 méteres Cooperrel meg lehetett nyerni, a hozzá közel lévő számokban természetesen és még ott is lehet volt nyúl meg ilyen olyan ferdítések. De egy ilyen magas, távolugró fogalmam sincs mennyit fut szerintem lehet elég neki 3000 méter körül, vagy 3500. A kalapácsvető, súlylökő meg tuti keveset fut mert jó nagydarabok, szerintem 3000 méterrel már lehet sokat is mondok nekik. 100 méteres sprinter meg biztos elfogy, de szerintem simán futnak 4000 méter körül, így is. Súlyemelő, testépítő meg keveset, mindkettő nagydarab, sok futáshoz felesleges izommal, főleg a testépítő. Szerintem egy súlyemelő 2500 méterrel már lehet sokat is mondtam. A testépítő is max ennyit tud vagy 2300-at. Ökölvívó? Hát, a Bedák 17km\h-val tud kb. 3 és fél percet lefutni.

2013. márc. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Véletlen elküldtem... szóval, akkor ő úgy 3000, 3100 méter körül fut sztem. De ez ugye a súlytól is függ de nem hiszem hogy sokkal 3500 méter fölé lehet őket rakni szvsz olyan 3500 körül lehet a nagyon jó szint a bokszba de lehet van aki közelíti a 4000-et.
2013. márc. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Szerintem rengeteg élsportolót alá kellene vetni egy ilyen cooper tesztnek és az eredményt nyilvánosságra kellene hozni. Én például kíváncsi lennék, hogy Usain Bolt, a világ leggyorsabb embere mennyit tud 12 percen. És egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy egy Olimpiai evezős, akinek ugyan sok köze nincs a futáshoz, de lényegesen nagyobb állóképességgel rendelkezik ne nyomná le Usain Boltot 12 perc alatt. Mert most kiírták a hivatalos táblázatokat, de konkrétumokat nem mondanak mellé. Nem tesznek közzé "nagy neveket" a sport világából egy cooper teszt eredménnyel. Mit gondolsz erről, kedves válaszoló?
2013. márc. 24. 18:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Én egy másik kedves válaszoló vagyok :-D


Úszás, kajak, Tour de France, atléta, ezekhez nyilván elengedhetetlenek azok a dolgok amik a futáshoz kellenek, tüdő, vérkeringés, általános állóképesség, és most más dolog hogy biciklizni meg úszni tud a 100 éves valaki is aki lehet hogy nem sokat produkálna Cooperen, de mi most a világélvonal beli sportolóiról beszélünk.

Tour de Francon, szerintem előfordul olyan is aki 4000 méter fölött is tudna futni, főleg a legjobbak, ott szerintem nem is nagyon van olyan, aki ne tudná erősen megközelíteni a 4000 métert, mert végül is 200 kilométert letekerni 40-50-es átlaggal...... de ez nyilván a pályától is függ.... Az úszók esetében már változó, a dolog hiszen, aki mondjuk "1500 méteres" úszó, valószínűnek tartom hogy többet futna Cooperen, mint egy 50-100-200 "méteres" úszó, hiszen a Cooper is mégis csak egy relatív hosszabb erőkifejtés jellegű dolog, az úszáshoz ahhoz hogy valaki a legjobb lehessen, jó tüdővel meg eró-állóképességgel kell, rendelkezni, de ott mégis csak a karok mozognak, futásnál meg a lábbak, meg hogy ki milyen távon indul, kinek milyen hosszúak a karjai, gondolom az sem mindegy hogy valaki 70 kiló vagy 95...... de a legjobbak egy 3500 körül futnának szerintem, habár ez olyan pontosan azért nem meghatározható dolog, kajak azt egyik leg tüdőigényesebb sport, a legjobbak 3500-4000 méter körül mozoghatnak, de valamilyen szinten testalkat függő is lehet a dolog, súlyemelőket hagyjuk szerintem, átlagban talán 2000 méter körül, vagy 1500 :-) Pálya kerékpáros, ha jobbakról van szó, egy 3500 szerintem a minimum, de lehet 4200-300 is akár, ökölvívó között is vannak 50 kilósok meg 120 kilósok, biztos van olyan 50-60 kilós boxoló is aki nem futna többet 2000 méternél (nem lustaságra értem :-)), olyan is aki sokkal többet, de úgy (átlagban!) szerintem 2500-3000 méter körül, ami emberenként lehet több vagy kevesebb, nehezebbeknél gondolom arányosan kevesebbet (legalábbis ami az átlagot illeti!) Mert egy vékonyabb ember is lehet sz*r futó, meg egy kövér vagy nagyon izmos ember is lehet a termetéhez képest meglepően jó futó, viszont a rövid meg hosszú távokat nem is annyira könnyű meghatározni, Usain Bolt lehet hogy futna 4000 métert, lehet hogy nem futna még 3500-at sem, hiszen a legtöbb 44.6 km/ó átlag volt amit mértek neki 100 méternél, a 4000 méter a cooperen az csak 20-as átlag lenne, viszont viszont a 10 másodpercből megint csak nem lehet megmondani hogy ki mire lenne képes, ha 12 percen keresztül kéne..... mint ahogy ha te letudsz sétálni 30 kilométert, abból sem lehet megmondani hogy mennyi idő alatt futnád a 100 métert, vagy a coopert, vagy 10 kilométert, vagy akármilyen másik távot, tehát ez egy ilyen dolog, hogy én 3600 méter volt a legtöbb amit futottam a cooperen, de állítom nem egy ember van aki 2800-3000 métert nem tudna futni cooperen, de a 42 kilométeres maratonon meg kenterbe verne, tehát rövíd-közép-hosszú távból nem lehet következéseket le vonni, mert azért egy 100 méter mégis a robbanékonyságra megy rá, a hosszabb táv meg sokkal inkább a tüdő, érrendszer, szívósságra, és általános állóképességre, egy hosszabb távokon jól futó ember is lehet nagyon jó rövidebb távokon, meg fordítva is, de a kettő nem függ össze, hogy aki ezen jó az már csak gyenge lehet a másikon, vagy éppen fordítva.

Eb 1-es focisták között állítólag, alig van aki 3000 méter fölött tud futni, lásd bírónak kell 3200 méter...... olvastam olyat régebben hogy Lővének volt a legjobb 3400 méterrel, de nem tudom hogy még mennyi focistának mérték fel, vagy hogy mennyien vették az egészet csak egy szimpla lazulásnak, vagy komolyabbnak.

A lényeg hogy mindenki felmérheti a saját képességeit, cooperen, vagy akármi másabb távon, de így ebből pontos statisztikát lehetetlenség lenne csinálni, hogy aki ennyi kiló meg ilyen magas, meg ilyeneket úszik rövidebb vagy hosszabb távon, meg ehhez van inkább izomzata vagy ahhoz vagy mindkettőhöz vagy, a boxnál is lehet valaki puding de lehet attól még hatalmas ütése, valakinek meg lehet jó állóképessége, de lehet hogy egy kevésbé jó állóképességű de erősebb ütésű ember meg kiütné, vagy éppen fordítva, ezért mondom, hogy sok esetben csak tippelni lehet, vagy tulajdonképpen még azt sem, érte, mert a bicikliversenyzők egytől egyik vékonyak meg 200-300 kilométert is letolnak, egyértelmű hogy azoknak főleg hosszabb távokon futásban is jóknak kell lenniük, hiszen az a legközelebbi a futáshoz, az intenzív állóképességi lábmunka miatt, de boxolóknál már nem ennyire egyértelmű a dolog, meg rövidebb és hosszabb távokat sem annyira lehet egymással összehasonlítani. Ennyi. :-)

2013. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Megkérdezhetem, hogy mit sportolsz? És kb hány éves vagy? 3600m már nagyon jónak számít. "A kajak az egyik legtüdőigényesebb sport" - nem kevered véletlen az evezéssel?
2013. ápr. 5. 01:03
 6/8 A kérdező kommentje:
Most hogy belegondoltam, szerintem Usain Bolt közel nem tudna 4000m -t futni, sőt semelyik 100 méteres. 100 m 10 másodpercet jelent, 12 perc pedig 720 -at. Az azt jelenti, hogy Bolt-nak 72-szer annyit kellene lefutni, mint amire a teste ki van képezve. :) Szerintem nagyon elsavasodna, 12 perc, az 12 perc. :)
2013. ápr. 5. 01:07
 7/8 anonim ***** válasza:

23 éves vagyok, szoktam futni hosszabb távokat, de sem élsportoló nem vagyok sem igazolva nem vagyok sehova, mivel én nem szoktam főleg evezést meg kajakozást nézni, így nem is tudom a különbséget, de azért a tüdőd így is úgyis igénybe veszi, ha valaki a legjobb és érzi hogy a végletekig ki kell hajtania magát, az elsavasodás meg sokkal hosszabb idő alatt tudna kialakulni, Usain maximum a lelkét lihegné ki ha sikerülne is 4000 métert futnia 12 perc alatt :-)

Nem elképzelhetetlen hogy letudná futni, a legjobbak az 5 kilométert 12 perc 40-50 mp 13 perc környékén futják ami 4500-600-700 méter körül van, tehát kb a +20 kiló izomjában a vékonyabbakhoz képest még beleférne a 4000 méter Boltnak, de az is benne lehet a pakliban hogy még a 3500-at sem futná meg, ezt már írtam is hogy abból hogy 100 métert 11 másodperc alatt vagy 15 másodperc alatt futsz le, abból nem lehet következtetni hogy vajon 2 km-t vagy 10-km-t vagy akármilyen más távot mennyi idő alatt futnál le, mert a 100 méter az csak a robbanékonyságról szól a "gyors izmok" gyorsaságáról, a hosszabb meg sokkal inkább a tüdőről, érrendszer, és általános állóképességről, kicsit talán hülyén hangzik mert mindkettőhöz lábizom kell de attól ha robbanékony valaki lehet hogy 5 kilométert sem tudna lefutni, de lehet hogy a Maratont is ami 42 kilométer, tehát azért mondom hogy a rövid és hosszabb táv nem annyira vannak összefüggésben mint ahogy az ember elsőre gondolná, például aki a maratont lefutja közel 2 óra körül, ami több mint 20-as átlag! mintha cooperen 4000-4200 métert futnál az a tempó, csak az nem 2 óra hanem 12 perc) arról azt gondolná az ember elsőre ha ilyen szép tempóban tud futni valaki 2 óráig akkor már 12 perc alatt lefutna 6000-7000 métert is, pedig valószínű nem futna többet 4500-nál, hiszen ha a 5 kilométeres világrekordból indulunk ki, az is "csak" 4750 méterre jön ki, tehát furcsa dolgok ezek, amikor valaki fut 25km/ó-val 1 kilométert aztán liheg utána, 20 km/ó átlaggal meg már lefutna 50 kilométert is, tehát ilyen szinten nem lehet a dolgokat összehasonlítani, de van itt neked valamim! :-D

[link]

Be lehet állítani a nemet/életkort többféle sportágat, vagy éppen annyi métert meg kilométert a futásnál amennyit akarsz, be írsz akármilyen távot és időt és kijelzi hogy hány %-os teljesítmény a világcsúcshoz képest, vagy éppen távolságot ha távolugrásról meg egyéb másról van szó.

2013. ápr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ez olyan mint az autóknál. Egy Dodge Charger gyorsulási versenyeket simán megnyeri, de a Hungaroringen simán lekörözöd egy WTCC-s kocsival is. Míg egy Lamborghini, Ferrari stb versenypályán nagyon gyorsak, de gyorsulási versenyeken az amerikai "izomautók" gyorsabbak lehetnek tőlük.
2018. jún. 4. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!