Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ha futok és elkezd szúrni az...

Ha futok és elkezd szúrni az oldalam mit csináljak? Hogyan előzzem meg, ha rendesen veszek levegőt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 31. 21:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Fuss lassabban.
2013. aug. 31. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 *Glissade* ***** válasza:
Nem veszel rendesen levegőt!
2013. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Lehet terjengős válasz lesz, de kell , hogy megértsd a problémát: Múltkor kioktatott egy gyógymasszőrnek is tanult kollégám, mikor mondtam, hogy "beszorul a levegő és szúr az oldalam". Erre annyit mondott, ha beszorulna akkor légmellel (vagy minek hívják) elvinnének a mentők. A valódi oka, hogy nincs elég oxigén a vérben ezért nem kapnak elég oxigént a szerveid és ezt az epéd jelzi először azzal, hogy szúr. Tehát fuss lassabban és próbáld meg egyenletesen venni a levegőt majd egyre gyorsabb tempónál próbáld tartani az egyenletes légzést
2013. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 t_GaRami_a ***** válasza:
Ha futsz és szúr az oldalad akkor arra törekedj, hogy minél erőteljesebben fújd ki. Mint amikor az orvos megkér, hogy sóhajts. Csak kifelé. Vagy mintha lehelnél valamit.
2013. szept. 1. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 1. 10:20
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért van mert nagyon edzetlen vagy, ezért a szervezetednek szokatlan hirtelen magas pulzusokon teljesíteni. Ez ellen esetleg bemelegítéssel, de leginkább azzal védekezhetsz hogyha mondjuk 9-11km/h helyett, csak 8-9km\h-val futsz, de ha ez is túl nehéz akkor fuss mondjuk 9km\h-val fél percet, utána fél perc séta mondjuk.
2013. szept. 3. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A 62%-os válaszadóval egyetértek, nincs elég oxigén a véredben. Ez az edzetlenségtől van. Fokozatosan edzd magad, most még inkább gyalogolj és fuss, vagy lassan fuss mint már előbb is írtam.
2013. szept. 3. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 t_GaRami_a ***** válasza:
Ebben is igazatok van, de igazából nem ettől szúr be. Főleg az nem igaz, hogy az edzetlenségtől van, ez mindenkivel előfordul. Én triatlonista vagyok és nem egyszer volt már, hogy nagyon szúrt az oldalam. A hibás levegővétel miatt, beszorul a levegő. Ezért kell ezt a technikát alkalmazni, hogy azt a beszorult levegőt kifújjuk.
2013. szept. 3. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Makoscsiga ***** válasza:

"Ezért kell ezt a technikát alkalmazni, hogy azt a beszorult levegőt kifújjuk."

Egyetértek. Az a légmelles baromság is elég vicces volt.:D

2013. szept. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
87%
Kocogj, ne beszélj, és az orrodon be, a szádon ki. A levegőt. Vagy orron be-ki de egyenletesen.
2013. szept. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!