Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Szerintetek ez milyen teljesít...

Szerintetek ez milyen teljesítmény fekvenyomásban? Ebből mit lehet kihozni?

Figyelt kérdés
Ma fekvenyomtam 30 kilóval (csak ennyink van itthon), kíváncsi voltam hogy megy. 5x12-t tudtam nyomni a 30 kilóval, még tudtam volna hatodjára belenyomni, de csak 9 körül, a 12 már nem lett volna meg. Szerintetek mennyit tudok kinyomni egyszer (egyetlen egyszer)? És amúgy mennyivel lennék képes szériázni (az kb. 3x 10-12, nem?)? Köszi előre is!
2014. márc. 25. 14:03
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
De szerinted nem lehet fejlődni a Fegyencedzéstől a fekvenyomásban? Mintha arra céloznál, ezért mondom. Én úgy tudom lehet, van egy ismerősőm aki már egy éve csinálja (ő is motivált) és ő is rengeteget fejlődött fekvenyomásban is (!), nincsenek pontos adataim régen mennyit tudott volna, de nem volt jobb nálam szkanderbe (ezért gondolom max. 30 kilót tudott olyan 3x10-be), most meg simán lenyom és nemrég nyomott fekve és a 60 kilót meg tudta nyomni szériába.
2014. márc. 25. 15:01
 12/13 anonim ***** válasza:

Mi a célod? A fegyencedzés is fejleszti azokat az izmokat, amik kellenek a fekvőtámaszhoz, csak más a terhelés. Egy darabig fejleszti, utána már csak az ismétlésszám fog nőni a fekvőtámaszban, javul az izom állóképessége, de erősebb ettől nem lesz már. Érdemes a saját testsúlyos gyakorlatokat kombinálni a súlyzós gyakorlatokkal, mindkettő máshogyan hat. Nekem most a fekvőtámasz szépen felhozza a fekvenyomást, mert gyengébb a vállam, a fekvő pedig pont optimális terhelést ad neki.

Nagyon az út elején vagy még, 30kg 12x csak neked tűnik soknak és ez így is van rendjén:)

2014. márc. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem tűnik soknak. 30 kg akkor tűnik soknak ha 40-szer kell kinyomni, 12 az gyerekjáték, ezért is tudom 5x megismételni. Mi a célom? Semmi különös, jó erőnlét, jó formában lenni.


"A fegyencedzés is fejleszti azokat az izmokat, amik kellenek a fekvőtámaszhoz, csak más a terhelés."


Persze, hogy fejleszti van is benne fekvőtámasz. De hogy jön ide a fekvőtámasz? :O


Attól függ mennyi az a darabig, gondolom ha már egykezest fogok tolni, akkor áttérek vagy komolyabb szintekre vagy leszärom mert tudom hogy így is kibäszott erős vagyok.


Lehet fogok súlyzozni is, de én nekem alapjába véve elég a fegyencedzés, csak növelni akarom kicsit az erőmet, ezért is érdekel hogy ez most mennyi lenne, ha egyszer nyomnék fekvenyomásban. Mert ha ezt megtudnám (valszeg már úgyse mondjátok el:D) akkor tudnék viszonyítani, ezt csak egy érdekességnek szántam, hogy később visszatudjak pontosan emlékezni hogy honnan indultam. Meg amúgy is kíváncsi voltam rá hogy mennyi menne ki egyszer.

2014. márc. 25. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!