Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mik a követelményei a rajtenge...

Mik a követelményei a rajtengedély vizsgának? (E8-díjlovaglás)

Figyelt kérdés
Szeretném elkezdeni a versenyezést díjlovaglásban és az lenne a kérdésem, hogy vannak e követelményei a rajtengedély vizsga letételéhez.? Mi a menete ennek.? Kell e valami egyesületbe tartoznom ahhoz, hogy egyáltalán elmehessek a vizsgára?

2014. dec. 27. 21:17
 1/2 anonim válasza:

Szia!


Természetesen elég sok feltétele van a REV.nek (rajt engedély vizsga).

1. Egy edzővel kell rendelkezned, aki tudja igazolni a felkészítésedet. Ha neked még nincs, akkor szívesen leírom. (én már túl vagyok rajta)


2. elmélet: a gyakorlat előtt át kell menned az elméleti vizsgán. Ez általában egy napon van a gyakorlattal. Ehhez a sportok házában a lovas szakosztályban tudod megvásárolni a könyvet, amiből tanulhatsz és a vizsgára is magaddal kell vinned. Itt kell megvenned még az igazolólapot és az orvosi könyvet. Ezekre majd később vissza térek.


gyakorlat: ha átmentél az elméletin le kell lovagolnod az E8-as programot. A teljes programot a lovasszövetség honlapján találod! Ha ez is meg van akkor meg van a teljes vizsgád. Az E8 versenyszám is a vizsga mellett, tehát ha szeretnéd jelezheted, hogy az elért pontszámot a versenybe is számítsák be.


Természetesen kell egyesületbe is tartoznod. Ha nincs még semmilyen egyesülettel kapcsolatod keresd meg a hozzád legközelebb lévőt. (ha megírod merre vagy lehet h tudok segíteni) - ehhez kell az igazoló lapot megvenned.

Az egyesületeknek van éves tagdíja is, ez kb. 5000 Ft.


Az orvosi kis könyvben téged, edződet és egyesületedet valamint esetleges átigazolásaidal igazolod. Ide írják még a sportorvosi vizsgálatok eredményeit is, amiket rendszeres versenyzés esetén fél évenként kell megújítanod. A REV-re már KELL érvényes s.orvosi.


Nem szerettem volna "könyvet" írni, viszont sokan beleesnek "csapdákba" és az utolsó percben kapkodnak vagy ott tudják meg, hogy nem készültek fel eléggé. Én ezen próbáltam neked segíteni. Remélem talán másoknak is hasznos lesz!

Sok sikert a továbbiakban!!

2015. febr. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Az elméleti vizsga szóbeli vagy írásbeli esetleg mind a kettő? Edzőm van, de egyesületbe nem tartozok. Olyan szakra járok, amiben az egyik vizsga tétel a lovaglás lenne. Dunakeszin lakom, Sződre járok lovagolni, de jártam egy ideig Alagra, és Gödre is a Szálender tanyára.
2015. febr. 8. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!