Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Egészségtelen természetes...

Egészségtelen természetes vízben, vagy fedetlen medencében úszni?

Figyelt kérdés

Ha a szabadban úszunk, akkor folyamatos UV sugárzásnak vagyunk kitéve. Ha felhős idő van, akkor is. Az UV-A sugarak 90%-a átjut a felhőkön. A naptej viszont semmit nem ér, mert a víz 5 perc alatt lehozza az egészet.


Köszönöm a válaszokat!



2017. jún. 18. 14:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Egészségtelen erős UV ideje alatt a szabadba is kimenni, főleg az érzékeny bőrűeknek.
2017. jún. 18. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez azért fájt....
2017. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Majd a leégés is fájni fog. Nem véletlenül szajkózzák, hogy dél körül csak akkor menj ki, ha muszáj. Természetesen nem arra gondolok, mikor 20 fok van és tök borús minden, de a kérdező sem ezt a szitut képzelte el valószínűleg.
2017. jún. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de este 6 órakor ugyanúgy káros kimenni úszni a szabadba, vagy fedetlen medencébe. Akkor is folyamatos az UV sugárzás, csak egy kicsit gyengébb. És ugyanúgy, hiába van teljesen borús idő, az UV-A 90%-a akkor is átjut a felhőkön.


A szabadban úszás mindig káros kell, hogy legyen, mert 1. ruhával nem tudjuk védeni magunkat, 2. naptejjel nem tudjuk védeni magunkat


Ez érthető nem? Köszönöm a válaszokat.

2017. jún. 18. 17:24
 5/9 anonim ***** válasza:

Na ez viszont már nekem is fáj...

A napsugárzással érkezik a szervezet számára rendkívül fontos D vitamin is, azt mégis hogy akarod bevinni, ha ki sem lépsz a házból?

A napozás meg semmivel nem egészségesebb annál, mintha a vízben úsznál. Magyarul tökmindegy, mit csinálsz odakinn, a lényeg a mértéken van. Ha délben mész ki a napra egy órára, akkor bizony igenis sanszosabb, hogy rákvörösre égsz, mintha este 6-kor teszed ezt.

2017. jún. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Kérd meg szüleid zárjanak szekrénybe....problem solved.
2017. jún. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#2 vagyok, #3-nak vàlaszolok:


de, azt képzelte el, amint a kérdésén és a kommentjén is látszik.

2017. jún. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A kérdésből számomra nem ez jött le. A kommentjéből már annál inkább...
2017. jún. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
amúgy meg elmúltam 34. hidd el, sokat voltam Napon, megesett, hogy lesültem. De az tényleg nem fájt ennyir, arról nem is beszélve, hogy a későbbiekben ellenállóbbá teszi a(z amúgy egészséges) bőrt.
2017. jún. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!