Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen alpavető különbségek...

Milyen alpavető különbségek vannak egy keszeges és egy pontyos etetőanyag között?

Figyelt kérdés

Milyen összetevők vannak egy pontyosban amik nincsenek egy keszegesben, és forditva?

Tényleg több keszeg jön a keszeges kajára és több ponty a pontyosra, vagy ez csak marketing?



2019. aug. 29. 09:18
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Bitumen mennyisége a ház alatt.
2019. aug. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Marketing, szerintem.


Volt, amikor kisebb keszegekre hajtottam, és jött egy 2 kilós harcsa csontira, meg egy 3 kilós ponty is.


A mézesre, halasra mindkettő megy. Ha szelektálni akarod a nagyobb testű dévéreket/kisebb-nagyobb pontyokat, akkor rakj fel kukoricát, vagy KISEBB pelletet csalinak.


Bár maximálisan így sem tudod szelektálni őket. Volt, amikor egy 4es horgon, meg egy baromi nagy bojlin is vergődött egy szerencsétlen keszeg. Olvasgass kicsit ez ügyben, biztos találsz még valami hasznos infót.


Remélem tudtam segíteni.

2019. aug. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
+ mivel én csak a nagyobb dévéreket/kárászokat viszem haza, (azokat is 2x egy évben, max.) én egy konzerves csemegekukoricát szoktam felrakni, + 4 csontit. Erre megy ponty, nagyobb dévér, kárász.
2019. aug. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Három válasz, három alapvető hülyeség.

A keszeges elnevezés nem egy garanciát jelöl, hogy csak keszeget fogja érdekelni, és minden mást távol tart.


Alapvetően a homogenitása amivel kezdhetünk.

A keszeges etető általában finom etetőt takar, könnyen bontó, már vízközt oldódó etető.

A legtöbb keszegféle vízfelszín közelében tartózkodik főleg, a vízbehulló rovarok és vízközt lebegő maradványok miatt.


Főleg kekszőrlemények, és édesebb vonalakat mozgatnak, a kárászok-dévérek végett.


A pontyos elnevezés alapvetően vagy durvább szemcsézetű homogenitást takar, vagy tömörebbet.

Ugyanúgy gabonaőrlemények teszik az alapjukat alapvetően ki, de magvak, roppantott, darált vagy tört formában is részét képezik, nem beszélve pelletekről, extrudációkról egyebekről.


Kibontasz egy jóminőségű 'keszeges' és 'pontyos' etetőt és elkezded átrostálni szárazon, majd begyúrva és szemmel látható különbségeket látsz.

2019. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én mindig 4 napos fermentált kukoricával etetek és horgászok. Arra csak ponty, vagy egy-egy termetesebb kárász jön, keszeg szinte soha.
2019. aug. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
#4, vigyáztam, hogy össze ne szarjam magam a válaszodon.
2019. aug. 29. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
A rostálós résznél elbuktam, :x
2019. aug. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

#4#

Oké, hogy leírtad, szerinted mi a különbség a keszeges és a pontyos etetőanyag között, de az előtted kommentelők sem írtak hülyeséget azzal, hogy ez is marketing, a piacon lévő variációk többségével a horgászokat akarják megfogni a gyártók, forgalmazók.

2019. aug. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Ha már ennyire a marketingre van kihegyezve a kérdés, akkor azt kell mondanom, hogy MINDEN etetőanyag marketing. A gyártók abból indulnak ki, hogy ami nekünk embereknek jó illatú, az a halaknak is bejön. Ánizs, vanília, málna, keksz, stb. Csoda, hogy körömpörkölt illatú etetőt nem akarnak ránk sózni. :-)) Pedig van némi különbség az ízlésünk között. Gilisztát pl nem szívesen reggelizünk, míg a ponty az is szereti. A fermentált kukorica kilométerekről is büdös a mi orrunknak, de nem úgy a halakénak.

Persze én is minden tavasszal elkurvulok, és kipróbálom a legújabb etetőanyagot. Aztán egy-két heti próbálkozás után visszatérek a jó öreg kukoricámhoz. Abban még sohasem kellett csalódnom.

2019. aug. 30. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

A 4-es tökéletesen leírta a marketingfosást.

Aztán mit látunk a fisingendhuntingon? Összeöntenek minden szent szart, még véletlenül sem 1 zacskót használnak amira az van írva, hogy keszeg.


Ha tutira akarsz halat fogni, disznószart szórj a vízbe. Nyugi, ezt galambszarral szokták a hivatásosok csinálni, de a disznószar elérhetőbb.

2020. júl. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!