Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogy hívják azt a sportot...

Hogy hívják azt a sportot ahol egy hajóban sokan ülnek és hátrafelé eveznek?

Figyelt kérdés
elöl ül egy ember és ő diktálja a ritmust. Általában Angliában rendezik meg az Oxford és a Cambridge evezőcsapatával.
2008. nov. 16. 14:15
1 2
 11/13 anonim válasza:
7%

hajóban sok ember hátrafelé evezése a legelterjedtebb megnevezés, és a lényege h egy hajóban hátrafelé eveznek, lehetőleg minél többen

valamint az a változata is elég elterjedt mikor sokan térdelnek és úgy eveznek hátrafelé, de ennek a nevét már nem tudom

de a kedvencem mikor a földön ülnek sokan és úgy eveznek hátrafelé, nagyon üdítő látvány

2010. ápr. 5. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
75%

Hülyeséget kérdeztél.. Amit leírtál, az az evezés, és a sárkányhajó keveréke. A sárkányhajóban valami 16an ülnek, kenulapáttal eveznek előre, és egy ül a végében, aki dobbal adja a ritmust. Az evezés pedig az amit Angliában IS rendeznek, és ott ülsz háttal.

Hajóegységek nevei:


Skull, azaz párevezés(két lapátod van):


Egyes: Szkiff/egypár

Kormányos kettes: Koxdubló/Kormányos kétpár

Kormányos nélküli kettes: Non-kox dubló/ kormányos nélküli kétpár.

Kormányos négypár

Kormányos nélküli négypár.


Oar evezés, azaz egy lapátod van, egy oldalra evezel:

Kormányos kettes: Koxperoar

-||- nélküli kettes: Non-kox -||-

Kormányos négyes.

Kormányos nélküli négyes.

Remélem mindenki kíváncsiságát kielégítettem.

2010. jún. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
100%
Ja, és a nyolcast kihagytam, ami csak oar, és csak kormányos lehet.
2010. jún. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!