Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Sport, mozgás » Vizi sportok

A kérdés

Tudnátok ajánlani szakirodalmat ami az úszással foglalkozik?

Minden féle sportról van manapság könyv. Futás, bringa, gyúrás, triatlon stb. De úszással foglalkozót nem találtam. Ez azért is meglepő (szerintem) mert mégiscsak az egyik legsikeresebb sportág magyarországon az úszás.

Olyan érdekelne ami alapokat, technikát, gyakorlatokat (drilleket) mutatná be. Különböző úszásnemek hibái, azok kijavítása. Esetleg példa edzéstervekkel, ilyesmi...

Keress kérdéseket hasonló témákban: úszás, uszoda, szakirodalom, könyv, sport, tudomány, edzés, víz, mell, hát

nov. 7. 21:02  Privát üzenet  

A válaszok

néhány könyv ebben a témában

Tóth Ákos: Úszás oktatása, sportági szakmódszertan. Semmelweis Egyetem Testnevelés és Sporttudományi Kar, Budapest, 2002

Tóth Ákos: Úszás - technika. Magyar Testnevelési Egyetem. Budapest, 1997

Tóth Ákos: A vízhez szoktatás. Az úszás oktatása. Sport, Budapest, 1989

Tóth Ákos.- Soós Csaba-Egressy János: Úszás: edzésmódszertan. Semmelweis Egyetem, 2007

Testnevelés- és Sporttudományi Kar. Budapest. 338 p.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont nov. 8. 01:39 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi, egész biztos szuper könyvek. Rákerestem a címekre, egyenlőre beszerezhetetlennek tűnnek :(

# 2/6Időpont nov. 8. 10:49 Privát üzenet
Nekem is abból az időszakból vannak meg, amikor még aktívan úsztam. Antikváriumban érdemes figyelni őket.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont nov. 8. 11:02 Privát üzenet

Úszást könyvből tanulni?

Vannak bajok

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 32%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont nov. 8. 12:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Okos vagy...

Edzéselmélet, az mond valamit?

# 5/6Időpont nov. 8. 12:06 Privát üzenet

Autodidakta módon való tanulás mond valamit? Nem mindenki szereti, ha parancsolgat neki egy edző... Főleg, ha esze ágában sincs túlstresszelni a dolgot, vagy versenyezni. Az összes edző, oktató úgy viselkedik, mint ha olimpikont akarna kinevelni...

Kérdező. Rengeteg youtube csatorna van például, ajánlom a GoSwim- et, vagy a SkillsNTSwimming- et.

A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont nov. 21. 12:32 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Tudnátok olyan weboldalt, szakirodalmat valamit ajánlani ami Informatikai problémákkal és/vagy azok megoldásával foglalkozik?
Tudnátok olyan könyvet, szakirodalmat mondani, ami könyvészettel, könyvborítóval, borító tervezéssel foglalkozik?
Anyukák tudnátok valami szakirodalmat ajánlani, ami a babák "miért "-jével foglalkozik?
Tudtok ajánlani olyan szakirodalmat, amely csak a templomos lovagrenddel foglalkozik, történelmileg hitelesen?
Tudtok olyan szakirodalmat, mely kimondottan a deperszonalizációval, derealizációval foglalkozik?
Ismer valaki olyan szakirodalmat ami a Kála (Zantedeschia sp. ) termesztésével, vagy vágott virág előállításával foglalkozik?

Kérdések a Sport, mozgás rovatbólKérdések a Vizi sportok rovatból

ArgumCity 728

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!