Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Tudnátok ajánlani szakirodalma...

Tudnátok ajánlani szakirodalmat ami az úszással foglalkozik?

Figyelt kérdés

Minden féle sportról van manapság könyv. Futás, bringa, gyúrás, triatlon stb. De úszással foglalkozót nem találtam. Ez azért is meglepő (szerintem) mert mégiscsak az egyik legsikeresebb sportág magyarországon az úszás.


Olyan érdekelne ami alapokat, technikát, gyakorlatokat (drilleket) mutatná be. Különböző úszásnemek hibái, azok kijavítása. Esetleg példa edzéstervekkel, ilyesmi...



2019. nov. 7. 21:02
 1/6 subrette ***** válasza:

néhány könyv ebben a témában

Tóth Ákos: Úszás oktatása, sportági szakmódszertan. Semmelweis Egyetem Testnevelés és Sporttudományi Kar, Budapest, 2002

Tóth Ákos: Úszás - technika. Magyar Testnevelési Egyetem. Budapest, 1997

Tóth Ákos: A vízhez szoktatás. Az úszás oktatása. Sport, Budapest, 1989

Tóth Ákos.- Soós Csaba-Egressy János: Úszás: edzésmódszertan. Semmelweis Egyetem, 2007

Testnevelés- és Sporttudományi Kar. Budapest. 338 p.

2019. nov. 8. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi, egész biztos szuper könyvek. Rákerestem a címekre, egyenlőre beszerezhetetlennek tűnnek :(
2019. nov. 8. 10:49
 3/6 subrette ***** válasza:
Nekem is abból az időszakból vannak meg, amikor még aktívan úsztam. Antikváriumban érdemes figyelni őket.
2019. nov. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Úszást könyvből tanulni?

Vannak bajok

2019. nov. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Okos vagy...


Edzéselmélet, az mond valamit?

2019. nov. 8. 12:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Autodidakta módon való tanulás mond valamit? Nem mindenki szereti, ha parancsolgat neki egy edző... Főleg, ha esze ágában sincs túlstresszelni a dolgot, vagy versenyezni. Az összes edző, oktató úgy viselkedik, mint ha olimpikont akarna kinevelni...


Kérdező. Rengeteg youtube csatorna van például, ajánlom a GoSwim- et, vagy a SkillsNTSwimming- et.

2019. nov. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!