Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Állami horgászengedély mennyib...

Állami horgászengedély mennyibe kerül és mennyire nehéz letenni? Mik a főbb dolgok amiket tudni kell?

Figyelt kérdés

Állami horgászengedélyt szeretnék letenni és ahhoz kellenének az információk hogy hogyan is zajlik ez mennyire nehéz, suli idő közben is teljesíthető-e, mik a főbb dolgok amiket nagyon kell tudni és ilyenek. Ahogy láttam a neten van a nébih-es horgászvizsga gyakorló fogalmak meg ilyenek de az 77 oldal. Azt a 77 oldalt mind köpni vágni kell vagy csak elég ha átolvasom és a lényeget tudom belőle? Aki részese volt már a vizsgálnak az esetleg be tud számolni róla hogy mégis hogy zajlik mennyire kell tőle félni?

Válaszokat előre köszönöm!



2019. dec. 27. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Apukám 60 felett kezdett horgászni. Olvasgatott valamit, lehet, hogy azt a 77 oldalas dolgot, amit te is írsz. A vizsgán állítólag meglepődtek, hogy milyen sok kérdésre tudta a választ, amire meg nem, ott megmondták, mit írjon be (a saját válaszaival is átment volna). Mintha azt mondta volna, hogy sok olyan kérdés volt, hogy melyik halra mikor van tilalom vagy hogy nevezik. De ne aggódj szerintem, ez nem egy doktori védés, fel tudsz rá készülni suli mellett is.

Az árakat nem tudom, de neten biztos megtalálod, akkoriban legalábbis fent voltak.

2019. dec. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Ennyivel előrébb vagyok :)
2019. dec. 27. 20:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez a horgászvizsga egyetlen célt szolgál: pénz begyűjtés.

Nem hallottam még olyat, hogy bárki is megbukott volna a vizsgán.

Nem mondom, hogy totál felesleges, de valamikor ingyenes volt, most pénzt kérnek érte, és a lényeget néhány képről nem lehet megtanulni.

A lényeg ugyanis a hal ismeret, imerd fel a halst... csakhogy más egyetlen képről mmegnevezni, a valoságban lehet máshogy néz ki.

A felismerés a kulcs a tilalmi idők meghatározásához, és az egyéb besorolásokhoz (védett, invazív, stb)


Nem nehéz a vizsga, csak a valós értelme kérdéses

2019. dec. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Vagyis a vizsgán a halak ismerete a lényeges? Mert a nébih-es könyv több dologra is kitér, a halakról pedig kb 30 oldalba számol be... Mennyire kell félni a vizsgától ha azért már ismerőseimmel pecáztam és tőlük tanultam meg a lényegesebb dolgokat? Valóban segítőkészek a vizsgáztatók?
2019. dec. 28. 13:20
 5/8 A kérdező kommentje:
Most olvastam egy olyant hogy elvileg online is lehet vizsgát tenni... Ez hogy működik?
2019. dec. 28. 13:28
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy írtam, nem hallottam még olyanról, hogy valakit megbuktattak a vizsgán,ami persze nem azt jelenti, hogy nem történhetett meg, de az igen ritka eset lehet.


A horgászatot többnyire nem könyvből tanulják, hanem a gyakorlattól finomodik, csiszolódik.

A lényeges szabályok korlátozások benne vannak a fogási naplóban, tehát, ha valakinek kétsége támad, hogy a kifogott halat meg szabad-e tartani, ott van kéznél a szabály, meg tudja nézni, de az nem segít abban, hogy felismerd a kifogott halat, azt neked kell beazonosítani.


Valószínűleg a fejesek is érezték, hogy ez a vizsga cinkes lehet, fizessék be a pecások a pénzt, de ne borzolják a kedélyeket buktatásokkal...

A különböző szerelékek össze állítása is, mint tananyag, nekem furcsa - hasznos lehet, de hol van az leírva, hogy csak a tanított szerelék összeállítás lehet szabályos?


Legyen egy megfelelő alap tudásod, a pontyot ne keverd a kárásszal a csukást a süllővel, a folyami harcsát a törpeharcsával, stb...

Tanuld meg a tilalmi időket, de még arra is mondhatod, ha egy nem jut eszedbe, hogy a fogási naplóban bármikor megnézhető.


A védett halakat még a sok éve horgászók többsége sem ismerné fel mindet, többek között azért, mert némelyikkel még soha nem találkozott a horgászatok alatt (azért védett, mert ritka).

Ezt régen egyszerűen áthidalták: ha nem ismered fel, engedd vissza.

Mostanra bejött az invazív halfajokra vonatkozó vissza engedési tilalom is, amit persze a gyakorlatban nem vesznek komolyan, és egy gyöngyös razbórát sem ismer fel minden horgász... védett? - nem invazív


Nem kell túl aggódni a vizsgát, akit érdekel a horgászat, annak nem jelenthet gondot.

2019. dec. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2019. dec. 28. 14:16
 8/8 anonim ***** válasza:
Ismerek olyat, aki megbukott mostanában. Régebbről nem tudok ilyet. Szerintem ha párszor átolvasod a tananyagot, a tilalmi időket megtanulod rendesen akkor nagy gáz nem lesz. Azelőtt valóban ingyen volt:) nem is nagyon akadékoskodtak ahogy emlékszem.
2020. febr. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!