Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Visszakapom az engedélyem...

Visszakapom az engedélyem büntetés nélkül? Kezdő horgász vagyok,nem rég lett meg az állami horgászvizsgám. Ponty Tilalom idején rajtakaptam egy orvhorgászt,aki engedély és napijegy nélkül horgászott. Történetem folytatása lentebb..

Figyelt kérdés

Na tehát...

Ahogy észre vett minket azonnal eltünt a helyszinről 2 darab kb 2 kg-os halat hátrahagyva.Mivel ez a dolog késő este történt nem tudtunk kit értesiteni ezért a 2 darab halat magunkhoz véve visszamentünk a mi horgász állásunkhoz,azt hozzá teszem a halak már nem éltek,így vissza engedni nem tudtuk.

Kb 1 óra mulva jött a halőr ellenőrzés céljából hozzánk,mindent rendben talált de a 2 darab halat nem hitte el hogyan került hozzánk. tehát a halőr nem hitt nekünk és elvette az engedélyünket,mondván hogy az a mi halunk.

Kérdésem az lenne,ilyen esetben mennyi ideig vonhatha be az engedélyt vagy mennyi pénzbüntetést kaphatunk?

Sajnos bizonyítékunk nincs az esetre csak annyi,hogy mi minden halat vissza engedtünk,amiről video és fénképek is vannak.

Sajnos ez az őrt nem érdekelte.



#tilalom #Horgász engedély bevonása #Büntetési tételelet horgászoknak
2020. máj. 12. 11:36
 1/9 anonim ***** válasza:
91%

Azt írod "Kezdő horgász vagyok,nem rég lett meg az állami horgászvizsgám."

Akkor pedig tudnod kell elvileg hogy az országos horgászrendbe hogy is szól a szabály? Ide másolom :A faj szerinti tilalom alá eső vagy a méreten aluli kifogott halat, akár élő, akár élettelen állapotban van, haladéktalanul és kíméletesen - nem dobva - kell a vízbe visszahelyezni.!!!!

Magadhoz venni elvinni a halat ez bizony hiba volt!

Az hogy milyen büntetés lesz kiszabva, elöre nem tudható, lehet egy pénz birsággal elintézik, de az is lehet hogy ebben az évben már nem lesz engedélyed!

2020. máj. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Ez mekkora kamu duma! Rajtakaptál egy orvhorgászt és nem értesítetted a halőröket? A hátrahagyott pontyokat meg elraktad mert elpusztultak! Tényleg ennyire hülyének nézed a halőröket, meg mindenkit?

Gondolom, akkor a többi kérdést is te írtad ki az engedély nélküli horgászati lehetőségekről!

Az egy éves eltiltásra simán számíthatsz és akár 100e Ft-os halvédelmi bírságra. Ha rád bizonyítják, hogy a halak a parton lassan megfulladtak, akkor még az állatvédelmi törvény alapján is elítélnek. Szerencséd van, ha fejbe kólintottad őket és abba döglöttek meg!

A másik rossz hír, hogy hiába erőlködsz, a horgászkártyának és a digitális adatrögzítésnek pont az az egyik célja, hogy a bevont engedélyes, eltiltott rabsicok sehol ne tudjanak lógatni.

Szépen kezdted a horgászatot!

2020. máj. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Frissen emlékezhetnél, hogy az ilyen halat elásni, vagy kukázni, vagy visszacsobbantani, akár döglötten is. Nem kerülhet a te tulajdonodba, és kész. Ez a lényeg. Legközelebbb találj ki másik mesét, mert ezzel még Andersen is kiröhög.
2020. máj. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen hibáztam,de azért az nem mindeggy,hogy én fogtam e a halat vagy nem.

Ez természetesen nem ment fel az alól,hogy nem engedtem vissza mert már nem éltek.

Egyébként bizonyítékom van rá,hogy amit én fogtam az ment vissza egytől eggyig ugyanis videó és fényképek is készűltek a vissza engedésekről..

2020. máj. 13. 22:49
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyébként meg tényleg nagyon sajnálom a dolgot.

Hibáztam ez tény.

De nekem teljesen mindegy ki hiszi el a sztorit.

2 tanúm van rá akik látták az illetőt aki a halat hátrahagyta.

Én a büntetés mértékere vagyok kiváncsi,mert a fogási napómat elvették és nem tudom ilyenkor mi a teendő,hogy értesítenek a döntésről vagy lessz e valami meghalgatás.

2020. máj. 13. 22:56
 6/9 anonim ***** válasza:
77%

Persze, lesz szembesítés az áldozattal is. Viszont enyhítő körülmény lesz a friss diploma (vagy éppen súlyosbító) de valószínűleg 3 évet fogsz kapni 5 év felfüggesztettel. nyugi, nem böri, csak engedélymegvonásit. De az ideitől biztos búcsúzhatsz.


Azért majd valld már be itt, hogy mi lett a sztori kifutása, mert mi itt tényleg csak trollkodni tudunk ez ilyen esetre.

2020. máj. 13. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A hasznos válaszokat köszönöm.

De ha érdemileg nem tudsz hozzászólni,illetve segiteni a kérdésben akkor mit érsz vele ha trollkodsz...talán egyfajta ki elégülés mert másként nem megy?

Egyébként a pénzbüntetést majd nyilván meg érdemlem teljesen függetlenül attól,hogy nem én fogtam mert meg tartottam a halat.

De viszont azt a 3 évet amit irsz kicsit tulzónak találom.

Én 6hónap és 1év között tartanám reálisnak némi pénzbüntetéssel kiegészítve mert nyilván ezt meg érdemlem...ha tudok valami érdemlegeset azt le fogom írni ide hogy más is nehogy így járjon és ha tilalmi idő van semmilyen formában megse próbálja magához venni.

Ha sikerül visszakapnom az engedélyem, aminek az esélye nagyon kicsi akkor az első dolgom a halőr elérhetősége lessz barmilyen tavon is horgászom.

Ez most tanulópénz lessz...

2020. máj. 14. 13:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben valóban nem te követted el, és ezt 2 ember tanusíthatja, valószínűleg fel lehet valamilyen úton módon lebbezni, és nem golyó általi kötél lesz az ítéleted. Friss horgászvizsgával rendelkezőként valóban illett volna tudni, hogy vissza kell helyezni az élőhelyére. Látom másfél éves a kérdés... Mi történt végül?

Görbüljön!

2021. dec. 22. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

SZiasztok!

Rég nem irtam ide, de gondoltam le irom a sztori végét is így korrekt azokkal szemben akik valóban tanácsokkal akartak ellátni és nem trollkodni próbáltak.


Na szóval a sztori végülis mondhatom azt,hogy jól alakult.

Az eset után

3 hónap elteltével visszakaptam az engedélyem,pénzbüntetést nem kaptam.

Vagyis az a 3 hónap eltiltásom lett..azóta is horgászom de sokkal jobban odafigyelek mindenre.

Görbüljön mindenkinek...persze a botja🤣

2022. ápr. 11. 09:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!