Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Milyen büntetéssel járhat egy...

Milyen büntetéssel járhat egy tilalmi idővel védett hal megtartása?

Figyelt kérdés
Fogtam 1 gardát(23 cm) és beraktam a szákba, de jött az ellenőr és mondta hogy tiltott hal (sajnos erről nem tudtam) igy bevonta a területi jegyem, a fogási naplóm és az allami jegyem. Azt szeretném tudni hogy ezért én kapok eltiltás, esetleg pénzbírságot?

2015. ápr. 20. 20:06
 1/3 anonim ***** válasza:
Ja, 2 éve ez van a garda is méretkorlátozott. Igazából 0-és 100 000 ft közt van a halvédelmi bírság. A helyi horgászegyesület fog dönteni az összegről. Ha nincs "előéleted" valószínűleg megúszod 5-6000-ből. Mindenképpen fizesd be, aztán vedd fel a kapcsolatot velük, hogy adják vissza az engedélyed.
2015. ápr. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem mentesít fel, a szabályzat nem ismerése.

Olvastad az állami általános "szerződési feltételt"? a mohosz-on?

"A horgászatra jogosító engedélyek kiváltásával,kijelenti,hogy a feltételeket naprakészen ismeri,elfogadja,betartja"

Mondjuk ez bent van az engedélyben is.


Őket ez nem érdekli,hogy nem tudtad.

Minél többet akarnak kihozni majd belőle,jönni fog csekk szinte fix,csak a számok kérdésesek rajta.

Majd be kell menni igényelni,az iratok visszatérítését,de "ügyintézési díjat" is felszámolnak,mert az elkobzó eljutatta (két kocsma között bedobta) hozzájuk,letették a fiókba ,beírták a neved két helyre és egy csekket kitöltöttek,cirka 2-3000 ft körül.

Itt jön ki,hogy ha tudod,hogy valahogyan védett,akkor kapj 1 telefont,vagy egyszer írd le egy cetlire ,és lesd meg.

De az is egy jó kis módszer ,hogy ponty,dévér,kárász ezeket tartsd meg a többit vissza.


Bár nevetséges amik vannak,jász&domolykó védett?

Oké,hogy vannak helyek ahol szinte kipusztult,de vannak helyek ahol szinte törpeharcsaként kezelik.

Mert gyerekkoromba öregapámmal jó kis darabszámra jött a jász domolykó,nagy tenyeres,hol hol alkaros méretűek,ma elköltözve,néha egyszer egyszer felmenve Pestre rokonokhoz néha leugrok pici nosztalgiára és szinte nyoma sincs,míg most itt zalában a folyón a pálinkás cseresznyére,mint a törpeharcsa a jó 1.5-2 tenyeresek

2015. ápr. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Itt láthatod, hogy az RSD-n ki miért mit kapott:


[link]

2015. ápr. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!