Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Melyik a jobb időjárás a...

Krosszarcu kérdése:

Melyik a jobb időjárás a horgászatra?

Figyelt kérdés
Úgy értem mikor van több hal, a mostani viharban vagy a júliusi dög melegben?

2020. máj. 31. 12:32
 1/5 anonim válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy esős időben jobban mozognak a halak, mint melegben.
2020. máj. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyszerű, nagyon sok apró részlet befolyásolhatja pozitívan, vagy negatívan a halak kapó kedvét.

Egyik alkalommal esznek viharos időben, másik alkalommal nem... és ugyancsak elmondható ez a nyári forróság időszakáról is.


Horgászként inkább ülök a parton a kánikula időszakában, igaz inkább este, éjjel. Viharos időben vagy eszik a hal, vagy nem, de nincs kedvem a parton ázni-fázni (a villámlás pedig plusz veszély).

Régen persze voltam kint esőben is nem keveset, olykor még halat is fogtam, de nincs arányban a halfogás az időjárás okozta kellemetlenségekkel (az meg nálam nem horgászat, amikor elmegy a pecás egy műanyag tóra, bedobja a cájgot, és a házban várja a kapást)

Szeretek borongós, csendes esős időben horgászni, de viharban, cikázó villámok közelében nem - és olyankor a halak is inkább elbújnak.

2020. máj. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Izé igen inkább borongós felhős időre gondoltam nem felhőszakadásra.
2020. jún. 1. 20:37
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy csomó dolog befolyásolja a halak kapókedvét. Az időjárás, a hőmérséklet, a légnyomás, a széljárás, a holdjárás, hol, milyen módszerrel és milyen halfajra pecázol...
2020. jún. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát amikor van rá időd és ki tudsz menni. Akkor 50% az esély hogy fogsz is valamit. Ha ki se mész akkor nulla.
2020. jún. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!