Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Aki kajakozott: egy nap hány...

Aki kajakozott: egy nap hány edzés volt és mikor? Egy héten hány edzés volt?

Figyelt kérdés

2020. nov. 27. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Vannak az amatőrök, és a profik, akik (világ)versenyekre készülnek.

Teljesen eltérő az edzésmennyiség, és az időtartam.


Amatőröknek, hobbi szinten kajakozóknak, de kezdő sportolóknak is délutánonként (délelőtt iskola, munka), heti 1-2 alkalommal van edzés, amit idővel lehet növelni, de nem az a cél, hogy elvegyék a kedvét a gyereknek mondjuk azzal, hogy heti 4 edzéssel kezdenek, és a harmadik nap után azt mondja a gyerkőc, hogy lapátoljon, akinek két anyja van, ez nem fehér embernek való...

2020. nov. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
59%

Én amatőr voltam, heti 8 edzésem volt. Volt reggeli edzés meg délutáni. A reggeli edzés reggel 5-től 6:30-ig tartott. A délutáni este 6-tól 7:30-ig.

Hétfő: reggeli edzés

Kedd: reggeli, délutáni edzés

Szerda: délutáni edzés

Csütörtök: reggel, délutáni edzés

Péntek: reggel, délutáni edzés.


De volt egy osztálytársam, aki profi szinten tolta, neki egy nap 4 edzése volt. Egy reggel, egy délelőtt, egy délután, és egy este. 1 héten asszem 6 napot 4 edzéssel töltöttek, tehát egy héten kb. 24 edzésük lehetett.

2020. nov. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mindenhol más az, hogy hetente mikor van edzés és hány órakor ez változó.
2020. dec. 1. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
54%

Szia!

Én kajakozok. Remélem tudok segíteni.

Igazából ha a nyarat írom le akkor 2 hét piheno van. Egyébként 5 napig délelőtti és délutáni táborok vannak(de van 2 ottalvos is ami nagyon nagyon jo!). Általában hétvégén verseny van, oda a családod visz el.(nalunk) Télen erősítés van. Ami az evezés pótolja az az ergométer illetve a tanmedence. Én leírom az edzéstervemet.

Körkondi 1-szer, tanmedence 2-szer, futás 2-szer, foci 1-szer, úszás 1-szer. Ezek 2 órás edzések.mindegyikre lemenni amelyikre tudsz.

Én egy héten 6 szor kettő órára járok.

Nem tudom hány éves vagy. De 10-12 éves korban érdemes elkezdeni ha esélyes szeretnél lenni versenyen. Remélem tudtam segíteni! Bármi érdemes van írj!

2020. dec. 9. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
54%

Én egy évig kajakoztam hobbi szintén kezdőként, alapból 3 edzésem volt, de nyáron, meg télen is heti 6 edzésem volt

Hétfőtől péntekig másfél óra délután amíg suli volt és egésznapos a nyáron.

Szombaton délelőtt illetve egésznapos edzés, 1,5-1,5 óráig evezés, a többi pihenés, esetleg futás, játék

Télen hétfő, szerda, péntek, edzőtermi edzés, szombat futás. másfél másfél órás .

2021. ápr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekünk Suli időben heti 8, nyáron heti 12 edzésünk van, amikor nincs verseny. Amikor van, akkor valamivel kevesebb, szokott lenni egy nap pihenő verseny előtt
2023. jún. 22. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!