Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Feeder szett kombináció...

Feeder szett kombináció viszonylag kezdőnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok viszonylag kezdő és érdeklődő horgaszni vágyó ember vagyok. 20-30 ezer körűl keresnék évente körűlbelűl 10x való pecázáshoz olyan komponenseket amelyek egy elég megbízhatóak egy kezdő számára. Azaz nem 20 kg halakat akarok kifogni. Jobban szeretem a stabilabb botokat ha esetleg ez lehet perdöntő. Orsók terén nem értek ezekhez de ilyen 200m legalább jó lenne zsinórban. A többit úgy ahogy össze tudom szerezni de ez lenne a legfontosabb.



Előre is köszönöm a segítő hozzászólásokat!



2021. jún. 8. 19:59
1 2
 1/13 anonim válasza:
49%
Szia! Talan nem sokat segít, de az orsokat dobósúlyra szokták megadni, fontos hogy tóra vagy folyóra mész e és hogy milyen messzire akarsz pecázni :) menj be egy pecaboltba ott amúgy sokat segítenek szerintem :)
2021. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Az orsóra így többet tudsz költeni, annál inkább fontos a minőség.

A linkelt botról annyit, hogy "pontyos", tehát ne egy ultra hajlékony pálcát várj, viszont 10ezer forint alatti összegből lehet egy karbonból készült botod.

2021. jún. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Szerintem egy 20 kgig terhelhető orsó az bőven elég lenne. Nem szeretnék meglepetéseket.:D. És szerintem mindenképpen Tóra mennénk. Azért nem szeretnék még menni boltba mert 1: lehet interneten rendelném meg egybe adolgokat így biztosan nem lesz olyan hogy nem található a boltban,a másik pedig ha mennék is legalább így sacc per kb tudjam a dolgokat ne áljak ott mint "hal" a szatyorban.


Köszönöm az eddigi segítséget is.

2021. jún. 9. 20:00
 4/13 anonim ***** válasza:
41%
20 kilós orsó lol. Jó lesz az 3-4 kilosnak is. Azt a pár ezüstksrászt kifogni barmivel ki lehet.
2021. jún. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

4.

Nem azért írtam a 20 kg-ost mert olyan súlyban szeretnék horgászni hanem mint említettem én a biztonság híve vagyok ezért mondtam hogy jobban szeretek biztosra menni.

2021. jún. 11. 02:33
 6/13 anonim ***** válasza:
64%
Jó csak egy 20 kilos fékerejű orsó önmagában 60-70 ezer. Amire neked kell elég egy 4-5 kilos is.
2021. jún. 11. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
51%

A fék erővel sokan el vannak tájolódva, pedig nem egy-két bemutató videó készült már arról, hogy egy 3-3,5 méteres bottal 3-4 kilós tömeg megemeléséhez igen komoly erő kifejtés szükséges, feeder bottal attól nagyobb tömeget nem is igen lehet megemelni.

20 kilós fék erőt még egy 2 méter körüli harcsázó bottal se nagyon lehet kihasználni, szerintem az egyszerű marketing duma, még a harcsázásra gyártott orsókon sincs 20 kilós fék erő.

2021. jún. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mint mondtam nem értek ezekhez. Örülök hogy ebből is tudtam tanulni. :)
2021. jún. 11. 14:34
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

7

De van és kell is egy nagyhalas/tengeri orsónak ennyit tudni. Aki kenyércsücskön felpuffadt pontyok horgászatán szocializálódott anbak nem sok fogalma van a valódi horgászatról smikor egy 30-40 kilos halnak olyan kitörései vannak hogy majd felborul a hajó.

2021. jún. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Véleményeteket szeretném kikérni ezekről a termékekről:

Botnak egy :NEVIS Sprint Feeder 360H néztem

orsónak pedig: NEVIS Method Feeder 6000


Vélemény róluk esetleg?

2021. jún. 11. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!