Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Harcsa horgászok! Mit szóltok...

Harcsa horgászok! Mit szóltok hozzá, hogy egy light pergető bottal kiszedtek egy 2 méteres harit a Maroson?

Figyelt kérdés
500 forintos aliexpresses blade-del 0.20-as zsinórral, 3000-es orsóval.

2021. szept. 21. 12:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Hogy vagy nem úgy vót az vagy brutális szerencséje volt a sporinak.
2021. szept. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
72%
A harcsa sikeres kifárasztásában legalább olyan szerepe van a fárasztási technikának mint a felszerelésnek. Szóval nem feltétlenül kell hozzá drága bot hanem a meglévőt kell megfelelően használni. Én 15-50 grammos bottal dobálok partról,20-as fonottal, ezzel a cuccal a Tiszán egy 25-ös harit 6-7 perc alatt le lehet rendezni. Azt hogy meddig lehet finomítani a cuccot a vízterület jellege határozza meg, egy akadómentes hosszú homokpadon megakasztott 15 kilós harcsát ki lehet venni szinte bármivel míg egy fás, durván akadós helyen vagy egy meredek törésekkel tarkított tiszai kövezésre már bitang cucc kell mert ilyen helyen nem szabad nagyon elengedni a megakasztott halat mert az egyenlő a biztos halvesztéssel. Látok videókat a youtube-on UL cuccokkal megakasztott harcsákról. Sorra szaggatják bele a műcsalikat a halakba, az ilyen barmokat a vízpart közelébe sem engedném. A legalapvetőbb horgász alapismeretek közé tartozik az adott körülményekhez optimális felszerelés kiválasztása. Szóval egy nagy folyón ahol bármikor bármi jöhet bármekkora méretben nem horgászunk UL hurkapálcákkal,főleg nem éjszaka amikor pláne minden benne van a pakliban. A minimum egy 10-30 grammos bot,de inkább 10-40,vagy harcsás pályán 15-50 gramm a megfelelő választás. Kevesebb a kapás a durvább cuccra, nagyobb csalikra, nem is fogok többszáz kis süllőt meg balint egy évben. De az 5-6 kilós balinjaimat, szép harcsáimat, süllőimet nem cserélném el több ezer ilyen kis csutka halra. Én is használom az ultralight cuccokat is, de ennek megvan a maga helye és ideje, fogtam már 5,5 kilós süllőt is a 2-10 grammos botommal. De csak az adott, jól ismert pályán ahová tudom hogy oda ez a jó választás. Ennyit a light cuccokról, az ár tekintetében meg az a véleményem hogy a jó horgász bármilyen olcsó, szar bottal tud fogni halat de maga a horgászat élménye meg az eredményesség is egy másik dimenzióba tud emelkedni egy fullos cucc használatával. Ha most összehasonlítom a jelenlegi Hearty Rise Evolution botomat a húsz évvel ezelőtti Gold Star Vikingemmel akkor azt kell hogy mondjam hogy a régi botom ma már csak gyújtósnak való. Az akkori dögnehéz orsókról, rettenet fonott zsinórokról ne is beszéljünk. Felőlem mindenki azzal horgászik amivel akar, én két évtizednyi pergetőmúlttal a hátam mögött már nem adom egy bizonyos szint alá.
2021. szept. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A harihorgászok mindig rá vannak feszülve hogy 14000-es orsó meg 1000 grammos bot én csak nevetek rajtuk. A 7-24-es botomnál meg a 2500-as orsómnál nagyobbat nem viszek édesvízre mert felesleges. Azzal bármit ki lehet szedni.
2021. szept. 21. 16:12
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Senki nem perget harcsara 14es orsoval meg 1000 grammos bottal. De gondolom ez ilyen provokáló kérdés... Szedegesd a "bármit" ki az ul cuccal, hogyne..
2021. szept. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Mint írtam korábban helyfüggő a dolog. Partról, akadós, nehéz terepen a 7-24 grammos bot kevés egy jó halhoz. Nálunk a Tiszán a harik átlagmérete 2 és 15 kiló között van. De 20-30 kiló közötti is simán benne van a pakliban. Ezekhez elég az én felszerelésem. Van a Tiszában 100+os harcsa is de azt úgysem fognám meg partról az 1000 grammos bottal sem szóval tökmindegy. Valahol kompromisszumot kell kötni, amivel én horgászok az már sokszor bizonyított kombó, annál tényleg nem kell erősebb felszerelés. Nyilván a Pó folyó harcsaállományához, a csónakos, csorgós pecához már más cucc kell, ott hülyeség lenne finomkodni.
2021. szept. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
adj nekem is egy harit!
2021. szept. 21. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

4

Most akkor öri hari?

2021. szept. 21. 22:51
 8/12 anonim ***** válasza:
Az, öri hari!
2021. szept. 22. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Hajóban voltak, onnan meg 2km-t csorogtak. Partról ki nem szedte volna azzal a cuccal.
2021. szept. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9

Lárifári

2021. szept. 23. 00:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!