Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Method-horgászatban és kosaras...

Method-horgászatban és kosaras feederezésben tanács?

Figyelt kérdés

Ma kipróbáltam a method technikát. Vettem egy olcsó szettet, összeszereltem 6-os horoggal, 0.20-as fonott előkével.

Az első kihúzásnál a csali a horoggal be volt akadva az egyik borda alá.

Csemege kukoricával csaliztam, sima, nem methodos Tímár-mix etetőt préseltem a kosárba. A második bedobásnál tuti megtalálták a halak, látszott a spiccen a beleúszás. De kapásom nem volt. Kihúzásnál minden esetben rajta volt a kukorica a horgon.

Hogy tudom elkerülni, hogy beakadjon a horog a kaja kioldása után a borda alá?


A féderkosaras keszegezős szereléknél azt tapasztaltam, hogy ütemes, 3 percenkénti etetést követően odaverés szerű elhúzások vannak. Vastagabb húsú rövid, öblös fekete 10-es horoggal, 16-os előkével, 40-70 cm között variált előkehosszal próbálkoztam. Kihúzás után 2-4 db csonti le van szívogatva, volt, hogy le is húzta valami egy ilyen odaveréssel. Min változtassak?

Spiccbottal , parthoz közelebb erre az előkére és horogra elhúzta a dévér, karika, bodorka ,és meg is akadt. Feederrel meg sehogyse jön össze.

Köszi a válaszokat!



2021. okt. 19. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
71%

A methodot én így csinálom: kevés kaja(kb 1cm lazán szórva) a forma aljába, rá a csali a horoggal, teletöltöm és így nyomom bele a kosarat a formába. (Púposra töltöm lazán szórt kajával.)

Előfordul, hogy beleakad a bordába, de nem jellemző. Főleg a hosszbordás olcsóbb(pl.: Deáky) kosarakkal járok így, annak a bordáit kics szét szoktam nyitni kézzel, hogy inkább a szélén legyenek.


Ha spiccbottal sikerül fogni, lehet, hogy nem fenéken van a fehérhal.(Azt nem írtad, hogy fenékről vagy vízközt sikerült fogni.) A cibálás simán lehet géb/törpeharcsa. Azok nagy csontilopó mesterek. Lehet, hogy érdemes megpróbálni jobban megemelni a csalit azután növelni az előkehosszon, hogy vízközt lebegjen a csali, de úgy már a method lényege elveszett...

2021. okt. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Megpróbálom a methodot az általad leírtak szerint.

A feederrel tegnap annyit módosítottam, hogy piskótamorzsát tettem a kajába és lecseréltem a horgot 12-es hosszúszárú, vékony húsúra. Az etető dobásokat 5 percenkéntire növeltem. Jöttek is a kapások, de ismét volt odaverés. Lehet, hogy az a baj, hogy meg van ütköztetve a kosaram? (kb.40cm-re a kosát fölött a főnzsinóron.

2021. okt. 21. 10:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja, elfelejtettem, a tegnapi feederkosaras eredmény 1 kisebb ponty, és egy karika.
2021. okt. 21. 10:36
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Elsőnek method kosárhoz próbálj kisebb horgot... 6os horgot nyáron használok bojlizni 10+ pontokra. A method finom szerelék, 10-12-14es horgokkal próbálkozz. Csalinak pedig wafter, hogy amikor rasziv a hal a kaja kupacra felszivja a horgot is. Ez a technika lényege.

A beakadas ritka, keress hosszbordas kosarakat vagy olyat amiben nincs is borda, a jó anyag abban is meg fog állni.

2021. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4. Köszönöm a választ. Tegnap megint kimentem, csak feederes keszegezésre. Nem nagyon ettek, egy dévért sikerült megfognom. Viszont a vékony 12-es sneciző horgot (ezzel szoktam snecizni) a csontikkal beszippantotta egy másfél kilós ponty. Semmi nem jelezte, hogy kapás van, kihúzáskor észleltem.

Gondolom nem ilyen horogra gondoltál.Ez meg se akadt a szájban, bontáskor tudtam kiszedni valahonnan a garatból.

Köszi a tippet, esetleg van külön 12-es méretű horog a pontyokhoz is? Ahogy elnézem egy 10-es vastag húsú és egy másik márka arany színű vékony horga között is nagy a méret különbség.

2021. okt. 22. 17:49
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

[link]


Én idén ezzel methodoztam, 10-12 méretben. A legnagyobb halam 20+ volt, simán bírja a horog.

2021. okt. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!