Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan készültetek a Balaton-á...

Hogyan készültetek a Balaton-átúszásra? Milyen erőnlét kell hozzá kb? (Nő vagyok.)

Figyelt kérdés

Nagyon rég óta tervezem, csak élethelyzet miatt évente 5-6-szor ha eljutottam az uszodába.

Idén szerettem volna, 2 km ment 1 óra alatt 25 medencében, pihenés nélkül, 1 km egyhuzamban gyorsban. A mell nehezen megy, nem szeretem, gerincferdülés miatt nem is a legjobb.

COVID miatt március végén, ha tudok ismét úszni és még várhatóak kisebb kihagyások.

23-ban már tényleg átúsznám, addigra már 30 leszek. Amúgy nagyon rossz az állóképességem, gyenge ember vagyok.


Ezen felül kocogni szoktam néha, a 7 perces stabil 10 km a cél, bicajozom ritkábban, sokat edzek otthon.


Ti hogyan készültetek?


2022. febr. 19. 17:24
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Én először 98-ban úsztam át először. Abban az évben addig egyáltalán nem úsztam. Mondjuk 4,5 órára sikerült így. Kegyetlen volt egyébként, ráadásul elsőre úgy akartam megcsinálni, mintha nem lennének a biztosító hajók, sehol sem kapaszkodtam meg.


Amúgy sokan medencében oda-vissza nyomják milliószor előtte, na én azt nem bírom. Ha van előttem pár kilométer, meg mögöttem, akkor vagyok képes ekkora távot úszni.

2022. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azért szerintem egy átlagember, főleg a magyar, ennyit se bírna úszni mint te most. Még decemberben voltam utoljára úszni, egy óra alatt kb. 2500 m, de nem egyhuzamban, megálltam pihenni néha egy kis időre. Persze bírtam volna még egyszer ennyit, szerintem át tudnám úszni, de jobb lenne még edzeni hogy ne legyen annyira szenvedés az egész, csak olyan rohadt unalmas a 25 m-es medencékben oda-vissza. Ja meg én nagyrészt mellben úszok, a gyorst nem szeretem, a technikám se jó benne. Ha megtanulnám normálisan, biztos gyorsabban menne.
2022. febr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, én még nem úsztam át egyszer sem, csak elgondolkodtam rajta nemrég.
2022. febr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2500 méter 1 óra alatt mellúszásban? Az kemény!!
2022. febr. 24. 08:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Pontosan nem mértem le, de 10 percig számoltam hány hosszt úszok le és felszoroztam. Volt benne egy pár gyorsúszásos próbálkozás is, de azokat inkább hagyjuk, egy hossz után még kell állnom pihenni, mindig szóval nem nyerek vele.

Viszont jópár ember van, aki nem tudom hogy milyen úszó amúgy, de én mellben gyorsabb voltam náluk.

2022. febr. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az kemény, mert alapvetően lassú úszásnem. Engem kitett fejjel mellúszók is előznek le néha. De kb közepesnek tartom magam így is és az jó, hogy a gyorsot bírtam úszni megállások nélkül. Cserében relatív lassan.

Meglátjuk, a betegség és a kihagyás miatt mennyire esek vissza.

2022. febr. 24. 12:13
 7/8 anonim ***** válasza:
A Balaton átúszás leginkább a kitartásról szól pedig.
2022. jún. 11. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Közben tavaly kézsérülésem is volt.

De megint aktuális, esetleg...

Viszont sok időm nem lesz felkészülni.

2023. jan. 29. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!