Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Akik úszni tunak, nem érzik...

Akik úszni tunak, nem érzik az extrém veszélyt amikor vízben vannak, plusz beteges az a gondolatom hogy legszívesebben betiltatnám az egész világon az úszást, ha rajtam múlna?

Figyelt kérdés

Mindjárt kifejtem az indokaim.


Annyi, hogy víziszonnyom van, nem is kicsi.

Úszni nem tudok és esély sincs rá, hogy valaha ezen túllépjek. Esetleg egy pszichoterápiával egybekötött, évekig tartó úszásoktatás segítene. Kerestem a neten de csak normál tanfolyamok vannak.


Gyerekkori rossz élmény az alapja, vízbe löktek.

Felnőttként egy nyaraláson próbáltam megbarátkozni a vízzel, de nem megy. Azt hiszem az alapprobléma az, hogy szeretem ha szilárd talaj van a lábam alatt, és a vízben ezt alólam “kihúzzák”. Valamint persze hogy utálom, ha víz kerül az orromba.

Sznorkelleztünk is. Beugrottam a mélyvízbe, mentőmellénnyel. Csak a totális kontrollvesztést tapasztaltam a testem felett.

Ha balra akartam haladni, jobbra mentem és fordítva. Egy pillanatra sikerült látni a halakat, visszafordult a testem. Ha arra koncentráltam hogy a pipa a számba legyen, átfordultam. Ha arra, hogy egy helyzetben maradjak akkor meg a légzésre nem tudtam figyelni. Vergődtem, pánikba estem, kikapcsolódott az egyik kapocs, még nagyobb pánik lett úrrá rajtam. A csónak alá kezdtem el sodródni, hiába kezdtem el evezni a kezemmel bármerre.

Mondták, hogy engedjem el magam, de ez sem segített: megint átfordultam, de akkor meg csak sodortak a hullámok.

Totális kudarcélmény volt.


Amit tapasztaltam, hogy ilyekor felborul a térérzékelésem. A tájékozódási képességem elvesztem.Nincs testképem, nem tudom uralni, kontrollálni a testem (pl. tánc se megy)

Egyszerre csak a testem egy pontjára tudok figyelni, képtelen vagyok összehangolni a mozdulataimat.

Ráadásul extrém lassan tanulok egyébként is.

A lebegést próbáltam medencében, nem megy.

Magamban nem bízok amúgy.


Na szóval:

szerintem nem normális dolog, hogy egy nem kopoltyús lény egy olyan életveszélyes közegben, mint a víz kubickol. Nem bízom a vízben, hatalmas gyilkos tömeg. Mindent a víz sodrása, a hullámok határoz meg.

Hogy lehet haladni a vízben, miközben a hullámok dobálnak? A legcsekélyebb hullámzás is pl a partközelben a parthoz vághat. A nagyobbakról nem is beszélve, oda viszi az emberi testet ahová csak akarja.

Hogy a fenébe lehet egyáltalán összehangolni a mozdulatokat plusz a levegőt is plusz haladj is, ja és élvezd is az úszást? Hogy lehet élvezni egyáltalán? Nekem rohadtul stresszélmény vízben lenni, ne mondja senki hogy ez jó.

OK, tele kell lennie a tüdőnek, akkor fennmaradsz, de ha kifújod, akkor süllyedsz le. Értem. De ez annyira rémisztő hogy ha nem hagysz annyi levegőt a tüdődben akkor lesüllyedsz és meghalsz!!! Hogy lehet ezt ennek tudatában élvezni?

Ha nincs elég levegő benned, lesüllyedsz és onnantól kezdve véged. Ahogy süllyedsz, úgy meg nő a nyomás és nyom le és esélyed sincs hogy felgyere.

Ez a tény, illetve hogy a víz bármikor ellened fordulhat, ettől pánikba esek.

Terror az egész.

Jöhet bármi váratlan dolog történik (pl véletlen beszívom a vizet, valamibe beleakad a lábam, medúza megcsíp, örvény…) ami miatt pánikba esek és elsüllyedek.

Vagy Véletlenül levegőt veszek víz alatt.


Az uszodát, fürdőket utálom, mert koszos, belehugyoznak köpnek az emberek, kemény a medence széle és csúszós. A medence széle veszélyes. Elcsúszol a kőben, létrán, bebaod a fejed, annyi. Egyáltalán miért nem gumibevonatú a medence széle meg a létra? Sokkal könnyebb lenne kijönni akkor, nem csúszna.

A folyók koszosak, sodornak. Egyedül talán a kristálytiszta tengerpartok jók, de ott a hullámok terrorizálnak, nem is beszélve a veszélyes állatokról.

Azt mondják, hogy akinek fóbiája van, tudja, hogy a félelme irracionális. A f..t!! Ne mondja nekem senki, hogy normális dolog egy nem kopoltyús élőlénynek a víz tetején borotvaélen táncolósat játszani. Az egész egy folyamatos életveszély-játék, véletlenül kifújod a levegőt, megszűnik a felhajtóerő és véged!!!


Legszívesebben betiltanám az úszást, hány jól úszni tudó ember fulladt már be, nincs igazam?


2022. márc. 27. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Hanyadik sörnél tartasz vasárnap délután?
2022. márc. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
69%

Én életemben imádtam a vizet és egy kicsi odafigyeléssel a legtöbb probléma elkerülhető.


-Mozdulatok összehangolása gyakorlat kérdése, kb mint az autóvezetés, ott is váltasz, nyomod a kuplungot, kormányozol, irányt jelzel, figyeled a táblákat.


-Légzés dettó, megtanulod hogyan vedd a levegőt és ennyi, egyébként meg ott van a lábad és fent tudsz maradni azzal is a vízen.


-Eddig sose 1x akadt bele a lábam egy hálóba, nem a világ vége, meduza egyszer megcsípett de kb olyan mintha csallánhoz értél volna.


-Örvények nem fordulnak elő csak úgy random, max folyóknál, de ott általában alapból tilos fürdeni.


-Nem fog nekicsapni a hullám a partnak, hacsak nem vagy hülye és viharban úszkálsz a parttól 1 méterre.



Ha ennyire félsz a víztől akkor ki se menj a lakásodból, bármikor elüthet egy autó, rádeshet egy faág, rádeshet egy ház vakolata, eleshetsz a jégen, napszúrást kaphatsz, megtámadhat egy kóborkutya, megkéselhetnek az alluljáróban stb stb stb.

2022. márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Nem tom 4-5 évesen már fogékonyak rá az emberek
2022. márc. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

2-es, az a baj hogy nagyon nehezen megy az, ha több dolgot kell egyszerre csinálni, jogsim sincs ezen okokból kifolyólag.

Mással nincs problémám csak a vízzel szaal kimenni kimerek a lakásból.

2022. márc. 27. 17:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem gondolod, hogy veled van a gond és nem a vízzel? Elég irracionális a félelmed, értem hogy belelöktek a vízbe és ez egy trauma volt de a víz az csak víz nem valami szörnyeteg ami megesz.
2022. márc. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szeded rendesen a gyógyszereidet? Mert nem úgy néz ki.
2022. márc. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy te utálod az úszást, nem szerethet mindenki mindent. De ne akard betiltani és megmondani másoknak, hogy ne ússzanak! Az egyik legegészségesebb sport, minden izmot megmozgat! Tudod, mi a veszélyes? A közút, a sok hülye autóssal! És szennyezi a levegőt is! Naponta halnak meg emberek közúti balesetben. Na, ezt kéne betilteni, és mehetne mindenki ktömegközlekedéssel!


Az úszás amúgy is hasznos dolog. Bár a mai világban szinte mindenhova el lehet jutni járművel vizen is, de lehetnek kivételek,a dódhatnak olyan esetek, amikor jól jön, ha valaki tud úszni.


Belelöktek a vízbe egyszer? na bumm, gyerekkoromban én is rettegtem a víztől, nem volt alattam talaj, bevittek, féltem rendesen. Aztán később mégis megtanultam úszni, leúszom a medence aljára, ha ahhoz van kedvem. Ennyivel bárhol máshol is érheti halálos baleset az embert, legkevésbé úszás közben.


Elhiszem, hogy nagy trauma neked, de próbáld reálisabban látni a dolgoat, és ne magadból kiindulni.

Oltári nagy hülyeség, amit írsz. Csak mert neked valami nem jön be, betiltanád másoknak is? Ezt azért gondold át!

A nagy nyári melegben milyen mozgásforma lehet a legjobb szerinted? Na, tippelj! Otthon ülni és legyezni magad?

2022. márc. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!