Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Bojlis vagy feeder botot vegyek?

Bojlis vagy feeder botot vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék végre nagyobb halakat fogni,mert a legnagyobb halam egy 4kg-os amúr.Pedig úgy érzem eléggé értek a horgászathoz,a csalijaim is elég jó minőségűek.A tóban is ahova járok horgászni bőven vannak 10kg feletti halak.Szerintem ott lehet a gond,hogy 2db mh feederbotom van,amivel 30-40g-os method kosarakat tudok dobálni, max 50-60 méterre.És ez nem egy intenzíven telepített tó,és szerintem tól kevés az a kaja mennyiség amit egy 30g-os preston kosárral be tudok juttatni,és ezért csak 2-3kg-os halakat fogok. És akik a 10kg-os halakat fogják ezen a tavon,azok mind bordás kosárral,vagy bojlis szerelékkel fogják,egyet sem láttam még method szerelékkel ekkora halat fogni.Én is bordás kosaras szerelékre szeretnék váltani,de ugye a jelenlegi botjaim nem bírják,így szeretnék újat venni.És nem tudom hogy vegyek- egy 3,5lb-ás bojlis botot,vagy egy heavy feedert.Most eléggé megfogott a bojlizás,tetszenek a nagy orsók,az elektromos kapásjelző,és a többi bojlis cucc,de pl etetőhajót és egyáb ilyesmit nem nagyon szeretnék venni.Amire beruháznék,az egy bojlis bot,orsó,elektromos kapásjelző,bottartó,és a bojlis szerelék elkészítéséhez szükséges felszerelések.Ebből a szempontból tudom hogy jobb lenne egy heavy feeder bot,és azt bordás kosárral használni.Szerintetek mennyire hülyeség bordás kosárral használni egy bojlis botot?Mert a legtöbben úgy használják,hogy egy ólmos szerelékkel,és ahova dobálnak oda be van etetve,vagy behózzák hajóval a szereléket az etetett területre.Én nem szeretnék etetőhajót venni,és töb kg kajával sem beetetni,mert nem tudok 2-3 éjszakát kimenni,és szerintem akkor éri meg sok kajával beetetni,ha az ember ott tud maradni 2-3 éjszakát.Szerintetek milyen botot vegyek?Megmondom őszintén,már unom kicsit a feedebotozást,és nagyon szeretném kipróbálni a bojlizást,csak nem tudom működőképes lenne,ha bordás kosarat dobálnék bojlis bottal.Ti mit tanácsolnátok?A másik,hogy annak nem látom egyáltalán értelmét,hogy 1 szem bojlit dobáljak egy ólommal etetés nélkül.Etetőhajó nélkül hogy lehet a legegyszerúbben megoldani az etetést bojlizás esetén?Csónakos beetetés kizárva,mert nem lehet csónakot használni a tavon ahova járok.Tudom ez most egy kicsit katyvasz,de ki mit tanácsolna nekem?

2022. máj. 10. 22:32
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy ami még eszembe jutott,hogy mennyi kaját lehet pl pva tasakkal,vagy hálóval bejuttatni?Vagy hatékonyabb a bordás kosár?A pva tasak is csak úgy hasznos,ha egy etett területre dobálunk vele?
2022. máj. 10. 22:46
 2/3 anonim ***** válasza:

Szép hosszú a történet, volna is 1-2 dolog amit érdemes lenne belőle ujra gondolni. Elsöre nekem is az a véleményem amit írtál is hogy method federed van az nem igazán a 10+ os halakra van kitalálva, tehát valami más kell majd.

Azt írod" legnagyobb halam egy 4kg-os amúr volt...A tóban is ahova járok horgászni bőven vannak 10kg feletti halak"

Biztos hogy jó helyen keresed ezeket a nagy halakat?? Nem írtad mekkora ez a víz de lehet nem pont ott a leg ideálisabb erre ahol eddig horgásztál.

A másik amit írtál él és ebbe benne is van a lényeg!!! "akik a 10kg-os halakat fogják ezen a tavon,azok mind bordás kosárral,vagy bojlis szerelékkel fogják,egyet sem láttam még method szerelékkel ekkora halat fogni" Akkor talán neked is ezt a szisztémát kellene követned hiszen bevált!!!

2022. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Idén én is rápróbálok a nagyobb halakra. Rakétázni fogok szemes kajával, majd bordás kosárral, csalitüskés, nagyobb horoggal fogok szelektálni. Az a baj a nagyhalazással, hogy ki kell ülni. Amikor melletted fogják az 5kg-sokat, ne zavarjon, hogy neked nem csipog a csipogó.
2022. máj. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!