Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Sós vízben tényleg hamarabb...

Sós vízben tényleg hamarabb meg lehet tanulni úszni?

Figyelt kérdés
2022. máj. 17. 00:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
77%

"Édesvízben is fennmaradsz, ha épp tele a tüdőd, illetve minimális erőfeszítés kell ahhoz, hogy tartósan fennmaradj. Akik nem tudnak úszni, nem emiatz fulladnka meg, hanem mert nem érzik a vizet, nem tudják hogyan mozogjanak, ezért simán tengerbe dobva is megfulladnának, hiába maradnak elvileg fent a tetején."

Hát ezzel vitába szállnék. Elég sokáig nem tudtam úszni, húszas éveim vége felé tanultam csak meg. Amíg nem tudtam úszni, simán lesüllyedtem, tengerben is. Pont ez volt a nagy csalódás, arra számítottam, hogy legalább a tengerben fennmaradok, hát nem. Én sem elvileg, sem gyakorlatban nem maradtam a víz felszínén, amíg meg nem tanultam úszni. Furcsa, mert miután megtanulsz úszni, akkor már lesüllyedni nehezebb, egyszerűen arra vagy ráállva, hogy fent maradj. De aki nem tud úszni, az nem marad fenn, hidd el nekem.

2022. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, hogy a kérdésre is válaszoljak: tengerben nehezebb megtanulni úszni, mint egy uszodában, a hullámok miatt. Az uszoda egy nyugodt környezet, javaslom, hogy menj el egy oktatóhoz, és úgy könnyen meg fogsz tanulni. Engem rengetegen próbáltak strandon megtanítani úszni, tanácsoltak, hogy hogy csináljam, de sehogy se sikerült nekem. Aztán elmentem egy oktatóhoz, aki tényleg megtanított úszni. Kitartás kell hozzá, de nincs reménytelen eset.
2022. máj. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 kriszpo ***** válasza:
Gondolom itt arra gondoltál, hogy a sós víznek nagyobb a sűrűsége a sótartalma miatt és abban könnyebben fenn tudsz maradni. Ebben van igazság, de nem feltétlenül igaz, hiszen: Nem a víz fajtájától függ, hanem a tehettségedtől. Ha bizonytalan vagy, akkor jelentkezz oktatáson, vagy megtanulhatsz egyedül is, de mindig felügyeljen valaki! Javaslom, hogy először a "taposást" tanuld meg. (Ha a karjaid használata nélkül fenn tudsz maradni, az már jó) Hajrá!
2022. máj. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!