Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Horgászvizsga nehézség, papírok ?

Horgászvizsga nehézség, papírok ?

Figyelt kérdés

Ahol jelentkezem csak ennyit írnak, hogy vigyek: "Hozza magával személyes okiratait, valamint a horgászjegy.hu felülethez tartozó belépési adatait"


de egyik barátom pedig olyat talált, hogy: "a Vizsgán csak az vehet rész, aki a ,,nyilatkozat állami horgászvizsgán történő részvételhez V2" kitölti, aláírja és leadja a vizsga előtt"

akkor ezt valószínűleg ott adnak, és kell kitöltenem, vagy tévednék ?


Horgászvizsga pedig nehéz ? Nyilván tilalmi időket meg halakat megtanulom/ már tudom valamennyire csak, hogy jól fel kell-e készülnöm.


2022. jún. 8. 19:47
 1/1 anonim ***** válasza:
71%

A horgászvizsgát továbbra is bohóckodásnak tartom, ahol viszont meg is lehet bukni.

Számítógépes tesztsort kell kitölteni, és megvan a bukást jelentő hiba határ.


Azért tartom bohóckodásnak, mert egyrészt egyetlen képről beixelni a három lehetséges válasz közül, hogy az milyen hal, nem ugyanaz, mint amikor egy folyóból kifogja a pecás, és az többnyire nem is olyan, mint amit a képen látott - úgy kell felismerni.

Ahhoz kell némi rutin, ami meglehet már gyerekkorban, de biztosan nem a horgászvizsga "tananyagból".

A tilalmi idők, méretkorlátozások, védett, nem kifogható halak neveit pedig meg lehrt nézni a fogási naplóban, ha bizonytalan a pecás, a vizsgán azon is meg lehrt bukni.

Horgástom több, mint 40 éve, elég jól ismetem a halfajokat, közöttük a ritka fajokat is többnyire, de speciel azt bem tudnám megmondani, mikor van a pisztrángra tilalmi idő... nem tudom, mert az Alföldön még nem fogtam pisztrángot, de felismerném, ha az akadna a horogra, a tilalmi idők pedig ott vannak a fogási naplóban.


A nyilatkozatot a vizsga előtt kell aláírni.

2022. jún. 9. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!